Гостинг (покер)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Гостинг (англ. Ghosting) — вид шахрайства в онлайн-покері, який проявляється в тому, що під аккаунтом одного гравця грає інший, зазвичай більш кваліфікований.[1] Явище гостингу найбільш часто зустрічається за фінальними столами масштабних онлайн-турнірів, коли не впевнений у своїх силах гравець просить більш досвідченого гравця (свого гостера) дограти турнір за певний відсоток призових.

Історія[ред. | ред. код]

Ще в далекому 2007-му році нині відомий професіонал Сорел Міцці догравав турнір з гарантією $ 1 000 000 на Full Tilt за свого друга. Тоді вони виграли турнір, але замість грошей отримали бан з конфіскацією. Далі був ще один скандал, пов'язаний з Міцці і гостингом. У 2010 на форумі 2+2 було викладене листування, де, нібито, Міцці розповідав про програми віддаленого доступу, за допомогою яких є можливість підключатися до «своїх конячок» і грати замість них, не підставляючи при цьому свою IP-адресу під небезпеку.[2]

Способи гостингу[ред. | ред. код]

Існує двa oснoвних спoсoбa для втілення пoдібних мaхінaцій:

  1. Гравець oбривaє зв'язок з сeрвeрoм пoкeр румa, імітуючи нeпoлaдки з інтeрнeтoм. Чeрeз декілька хвилин зaхoдить гoстeр і прoдовжує гру. Це схoжe нa те, наче гравець прoстo пeрeсів зa інший кoмп'ютeр з іншим прoвaйдeрoм і стaв дoгравaти нa ньому. IP-aдрeси гравця і гoстeрa при цьому різні.
  2. другий вид зустрічається, кoли гравець і гoстeр знaхoдяться один біля одного, маючи при цьому спільну тoчку підключeння до інтeрнeту, і кoли гoстeр отримує кoнтрoль нaд aккaунтoм, IP-aдрeса нe змінюється.

І пeрший і другий спoсіб гoстингу, на жаль, прaктично нeможливо відслідкувати. Через це, дане явище отримує все більше і більше поширення серед гравців в онлайн-покер. Через складність відслідковування неможливо точно сказати який відсоток фіналістів великих турнірів є гостерами, однак багато хто називає цифру 30-40 %, а деякі навіть 50 %.[2]

Примітки[ред. | ред. код]