Ігровий туризм
Зовнішній вигляд
Ігрови́й тури́зм (розважальний туризм) — різновид туризму, в якому туристи-учасники, що їх називають гравцями, керують ресурсами, даними через ігрові символи, з метою досягнення мети.
Головне завдання ігрового туризму — діяльність з розважальною та іноді навчальною метою.
- Дитячі ігри — для цього створюють в турзонах дитячу анімацію та ігрові кімнати для дітей.
- Симуляції, наприклад скаутинг, квест-анімація.
- Спортивні ігри, серед найпопулярніших спортивних ігор у туризмі: футбол, теніс, гольф, петанк, волейбол.
- Логічні ігри, наприклад, серед рекреантів популярні кросворди, судоку, розумова анімація.
- Настільні ігри, серед популярних настільних ігор на відпочинку: шахи, шашки, нарди, го.
- Азартні ігри. Відмінністю азартних ігор є те, що виграш чи програш у них має не тільки символічне, а й реальне життєве значення — вони грають на гроші. А такі ігри дуже популярні в курортних зонах, коли туристи відпочивають і часто послаблюють свої соціальні гальма.
- Комп'ютерні ігри, очевидно, саме тому в багатьох готельних комплексах встановлено комп'ютерні зали, де запеклі гравці комп'ютерних ігор проводять основний час своїх відпусток.
- Рольові ігри, анімація в туризмі. В рольових іграх гравці діють у певному, заданому правилами, світі, беручи на себе певні вигадані ролі. Рольові ігри часто не носять змагального характеру, а призначені для того, щоб отримати задоволення від самого процесу гри.
- Baden-Baden, Баден-Баден, Німеччина.
- The Ritz Club, Лондон, Велика Британія.
- Atlantis, острів Парадайс, Нассау, Багами.
- The Venetian, Лас-Вегас, Невада, США.
- Sun-City, Сан-Сіті, ПАР.
- The Bellagio, Лас-Вегас, Невада, США.
- Metropol, Москва, Росія.
- Monte Carlo, Монте Карло, Монако.
- St. James Club, Антигуа.
- Mandarin Oriental, Макао, КНР.
- Сучасні різновиди туризму: навч. посіб. / М. П. Кляп, Ф. Ф. Шандор. — К. : Знання, 2011. — 334 с. — (Вища освіта XXI століття). Рекомендовано Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України (лист №N 1/11-4223 від 26.05.11) Рекомендовано до друку Вченою радою Ужгородського національного університету (протокол № 2 від 25.02. 2010) ISBN 978-966-346-854-9 (серія) ISBN 978-966-346-730-6
- Джанкет-тур // Термінологічний словник з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму, фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення та корупції / А. Г. Чубенко, М. В. Лошицький, Д. М. Павлов, С. С. Бичкова, О. С. Юнін. — Київ : Ваіте, 2018. — С. 212. — ISBN 978-617-7627-10-3.
- Особливості грального бізнесу в ЄС та їхній досвід у контексті розвитку туризму в Україні [Архівовано 23 січня 2022 у Wayback Machine.](рос.)
![]() |