Монополія (гра)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Монополія
German Monopoly board in the middle of a game.jpg
Дизайнер Charles Darrow
Видавець Parker Brothers
Waddingtons
Кількість гравців 2–6
Час підготовки до гри 5–15 хвилин
Час гри 1,5 годин
Вплив випадковості середня (кістки гральні, картки)

Монопо́лія — популярна настільна гра економічного характеру, опублікована компанією Parker Brothers (підрозділом компанії Hasbro).Чарльз побачив як його сусіди грають гру мета якої заробляти гроші продаючи будинки та готелі. Гравці змагаються за надбання економічних переваг шляхом визначеної правилами гри економічної активності, включаючи купівлю, оренду та торгівлю власністю з використанням «забавкових» грошей. Гравці здійснюють ходи по черзі, кидаючи гральні кістки. Мета гри — довести до банкрутства всіх інших гравців. .

Відповідно до Hasbro, з моменту як Чарльз Дерроу (англ. Charles Darrow) запатентував гру у 1935 році, близько 750 мільйонів людей зіграли в цю гру, що зробило її найпопулярнішою комерційною настільною грою у світі. Книга рекордів Гінесса від 1999 року має запис щодо попередньої статистики Hasbro про 500 мільйонів людей які грали в Монополію. Журнал «Ігри» (англ. Games Magazine) посвятив гру Монополію в члени своєї Зали Слави.

В 2008 р. виробник іграшки компанія Hasbro Inc., якій належать права на «Монополію», та кіностудія Universal Pictures підписали угоду щодо створення художньої кінострічки за мотивам популярної гри. Режисером картини обрано відомого фахівця Рідлі Скотта. [1] [2]

Виноски[ред.ред. код]