Монополія (гра)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Монополія
German Monopoly board in the middle of a game.jpg
Дизайнер Charles Darrow
Видавець Parker Brothers
Waddingtons
Кількість гравців 2–6
Час підготовки до гри 5–15 хвилин
Час гри 1,5 годин
Вплив випадковості середня (кістки гральні, картки)

Монопо́лія — популярна настільна гра у жанрі економічної стратегії, опублікована компанією Parker Brothers (підрозділом компанії Hasbro).

Гравці змагаються за надбання економічних переваг визначеною правилами гри економічної активності, включаючи купівлю, оренду та торгівлю власністю з використанням «забавкових» грошей. Гравці здійснюють ходи по черзі, кидаючи гральні кістки. Мета гри — довести до банкрутства всіх інших гравців.

Гра стала надбанням міжнародної популярної культури і була ліцензована у 103 країнах та надрукована 37 мовами.

Історія[ред. | ред. код]

Чарльз Дерроу (англ. Charles Darrow) побачив як його сусіди грають у гру, метою якої було заробляти гроші продажем будинків та готелів.

Відповідно до Hasbro, з моменту як Чарльз Дерроу запатентував гру 1935, близько 750 мільйонів людей зіграли в цю гру, що зробило її найпопулярнішою комерційною настільною грою у світі. Книга рекордів Гінесса від 1999 року має запис щодо попередньої статистики Hasbro про 500 мільйонів людей які грали в Монополію. Журнал «Ігри» (англ. Games Magazine) посвятив гру Монополію в члени своєї Зали Слави.

Світовий чемпіонат[ред. | ред. код]

Компаня Hasbro організовує всесвітній чемпіонат із гри в Монополію. Перший чемпіонат світу з монополії відбувся в курорті Гроссінгера в Нью-Йорку в листопаді 1973 року, але до 1975 року туди не допускалися учасники не зі США. У 2009 році сорок один учасник змагався за титул чемпіона світу з монополій та грошову премію в розмірі 20 580 доларів.[1]

Цікаві факти[ред. | ред. код]

  • У версії Monopoly Here & now: Word Edition є клітинка міста Київ.[2]
  • Найдовша гра у монополію тривала 70 днів.[3]

Примітки[ред. | ред. код]