День народження Будди

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
День Народження, Просвітлення і Відходу Буддги
День Народження, Просвітлення і Відходу Буддги
Офіційна назва Fódàn (佛誕)
Hut-a-sen (佛仔生)
Phật Đản
Chopa-il (초파일, 初八日)
Інші назви День Народження Будди
CMNS: День народження Будди у Вікісховищі

Шаблон:Infobox Chinese

День народження Будди ((яп. 灌仏会, Камбуцуе, кит. 佛诞, трансліт. 佛誕, латиніз. fó dàn, дос. «Фодань»; Кантонська: fātdáan, фатта:н; фатдан в'єт. фатдан, трансліт. Phật Đản; кор. 석가탄신일 (сокка тхансініль)) - свято, на честь дня народження Буддги Ґаутами, що його відзначають буддисти традиції Махаяни і Тхеравади.

Терміни проведення і назви[ред. | ред. код]

У всіх країнах Східної Азії, крім Японії (починаючи з 1873 року), свято відзначається у 8-й день 4-го місяця за китайським календарем. У Таїланді, В'єтнамі, Макао, Синґапурі, Південній Кореї - офіційне свято. У країнах Тхеравади анологічно святом є Весак який крім Дня Народження Будди включає в себе так само День його Просвітлення і Парініббани. Весак святкується щороку в день повного місяця в травні або червні. Точна дата святкування Весак варіюється залежно від особливостей місячних календарів, які використовуються в різних культурах. З точки зору європейського григоріанського календаря дата змінюється від року до року, але завжди припадає на Квітень або Травень.

У період 2003-2015 року День народження Будди припадає на (у дужках наведені дати за тибетським календарем Цурпху і Пхуґпа):

Відповідні дати західного григоріанський календар залежать від року до року:

У Японії День народження Будди постійно відзначають 8 квітня, свято відзначають неофіційно, його називають Фестиваль квітів - Хана мацурі (花祭).