Дініш I

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Dinis-P.jpg

Діні́ш I Португальський або Діонісій Землеробець (порт. Dinis I de Portugal, 9 жовтня 12617 лютого 1325) — король Португалії з 1279 до 1325. Під час його правління, 1297 року, були остаточно встановлені кордони Португалії, найстаріші в Європі державні кордони.

У 1290 році уклав конкордат з Папським престолом, яким регулювалися стосунки між королівством та римською курією.

Багато зробив для розвитку португальської мови. Видав наказ про застосування у офіційних паперах винятково португальської мови. Є автором консон галісійсько-португальського циклу. Дотепер вважається одним із значних поетів Португалії.

У 1290 король Дініш видав хартію, за якою у Лісабоні відкрито університет, який 1308 року було переведено до Коїмбри.

Багато зробив для розвитку економіки королівства — підтримував міста, торгівлю. У 1308 році уклав угоду з Англією стосовно торгівлі й привілеїв англійських та португальських купців. Одночасно затвердив статут купців, які укладали угоди щодо фінансової взаємної допомоги. Тим самим поклав початок таким новим формам діяльності, як каси морського страхування.

У 1319 за ініціативи короля Дініша на землях ліквідованого Римським папою ордену тамплієрів створено новий португальський духовно-лицарський орден Ісуса Христа (центром його був замок Каштру-Марія).

Родина[ред.ред. код]

Дружина — Ізабела, донька Педро III, короля Арагону.

Діти:

В мистецтві[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Іващенко Ю. До музею Івана Котляревського завітала делегація із Португалії // http://www.misto-tv.poltava.ua/news/11778/

Джерела[ред.ред. код]

  • (порт.) Rau V. Feiras medievais portuguesas. Lisboa? 1982.


Історія Це незавершена стаття з історії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Персоналії Це незавершена стаття про особу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.