Ерл Грей (чай)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бляшанка чаю «Finest Earl Grey»

«Ерл Грей» (англ. Earl Grey tea) — назва чаю з бергамотом, чайної суміші із специфічним ароматом, який отримують шляхом додавання екстракту олії зі шкірки плодів цитрусової рослини бергамота (або, частіше, її штучного замінника). Традиційно назва «Ерл Грей» стосувалася чорних чаїв, але зараз олію бергамота додають і до зелених та білих чаїв.

Історія виникнення[ред. | ред. код]

Суміш «Ерл Грей» отримала назву від Чарльза Грея, другого графа (ерла, англ. Earl) Грея, британського прем’єр-міністра 1830-х років, який, за однією з легенд, отримав чай із додаванням бергамотової олії як дипломатичний подарунок.

За іншою версією своїм виникненням «Ерл Грей» завдячує випадку, який відбувся з одним з чайних кліперів. У трюмі судна розлилась бергамотова олія та просочила тюки з чаєм. У результаті цього чай був визнаний непридатним і проданий як добриво. Проте, якийсь ентузіаст вирішив спробувати «зіпсований» продукт. Новинка незабаром отримала скажений успіх. Англійський дипломат граф Грей зробив новому продукту необхідну рекламу. Так чай отримав міжнародну популярність і ім'я лорда.