Пуер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пуер
Зображення
Адміністративна одиниця Юньнань
Хунань
Гуандун
Країна походження  КНР
CMNS: Пуер у Вікісховищі
Пресований пуер з фабрики Xiaguan Tea Factory

Пуер (пу-ер, пу ер; кит. спр. 普洱茶, піньїнь: pǔ'ěrchá — чай із Пуера) — різновид китайського чаю.

Поява чаю пуер тісно пов'язана з історією Китаю. Китайці віднайшли чудові властивості цього напою декілька тисяч років тому. Провінція Юньнань на південному заході країни була відома своїм чаєм вже 1700 років тому. В одному з її округів — Пуер — і був віднайдений спосіб приготування однойменного чаю, який відомий густою консистенцією та темним насиченим кольором.

Фальсифікація[ред. | ред. код]

  • Вважається, що з роками якість пуеру покращується. Проте абсолютна більшість старого (понад 10 років) пуеру на ринку є фальсифікатом (в тому числі, фабричним), тобто заявлений вік не відповідає дійсності. Справжні старі пуери можна умовно розділити на «сільські» (ті, що «залежались» випадково), та ті, що колекціонери (здебільшого, тайваньські) витримують навмисне. Фабричного виробництва старих пуерів не існує. Вартість справжніх старих пуерів рахується тисячами доларів за брикет на тайваньських аукціонах, а їх кількість у світі — кілограмами. Харчові якості справжніх старих пуерів — відкрите питання. В Україну старі пуери не потрапляють[джерело?].
  • Дорогий «білий пуер» є вміло створеною маркетинговою фальшивкою. Адже «білого пуеру» за технологічною чайною номенклатурою не існує. Білий чай та пуер, в деякому сенсі, є антиподами. Частіше за все, «білим пуером» на нашому ринку називають пресований низькосортовий білий чай[1].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]