Чайний сад

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Чайний сад у Дарджилінгу

Можливо, вам потрібна стаття «Японський сад».

Чайний сад (англ. Tea Garden), або чайна плантація (англ. Tea Estate) — господарство, яке вирощує чай. Термін «чайний сад» вживається, здебільшого, в Індії, Непалі, Шрі-Ланці, Китаї, Японії. Форма власності може бути приватною, державною та кооперативною.

Матеріально найуспішніші з чайних садів часто мають свою мікроекономіку: інфраструктуру, освітні та соціальні програми, спортивні та культурні заходи[1][2]. Багато успішних садів у Східній Індії та Непалі переходять на органічне землеробство, що підтверджується сертифікатами міжнародних сертифікаційних організацій[3].

Якщо чай є контрольованим за походженням (моноплантаційним), тобто не є змішаним з урожаїв кількох плантацій, назва ґатунку такого чаю зазвичай містить назву плантації. Наприклад, чай Дарджилінг Путабонг FTGFOP First Flush є зібраним у найстарішому в Дарджилінгу чайному саді — Путабонзі (Тукварі).

Офіційно зареєстрованих чайних садів тільки у індійському Дарджилінгу є 87[4], а по всій Індії — 1655[5]. Кожен чайний сад виготовляє свою номенклатуру чаїв, але, як правило, у рамках прийнятих у регіоні класифікації та технологій.

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Дивіться також[ред.ред. код]

Список чайних садів Дарджилінгу.

Примітки[ред.ред. код]