Законодавчий відділ Кабінету Міністрів Японії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Будівля Законодавчого відділу Кабінету Міністрів Японії.

Законодавчий відділ Кабінету Міністрів (яп. 内閣法制局, ないかくほうせいきょく, найкаку хосей-кьоку; англ. Cabinet Legislation Bureau) — центральний орган виконавчої влади Японії, складова Кабінету Міністрів і його допоміжна установа.

Заснований 1875 року як Законодавчий відділ (яп. 法制局, ほうせいきょく, хосей-кьоку), допоміжна установа Великої державної ради. З 1885 року перейшов під контроль Кабінету міністрів. 1 липня 1962 року перейменований на Законодавчий відділ Кабінету Міністрів Японії.

Згідно з законом про заснування Законодавчого відділу Кабінету Міністрів від 1962 року відповідає за законодавчу політику уряду: займається складанням необхідних законопроектів для подання Парламенту, перевіряє і радагує законодавчі акти і постанови Кабінету Міністрів, аналізує японське і міжнародне законодавство. Допомагає порадами в роботі прем'єр-міністру Японії та міністравм Кабінету міністрів[1].

Очолюється головою, який затверджується головою Парламенту.

Примітки[ред.ред. код]

Джерела та література[ред.ред. код]

  • Законодавчий відділ Кабінету Міністрів Японії // 『日本大百科全書』 [Енциклопедія Ніппоніка]. — 第2版. — 東京: 小学館, 1994—1997. — 全26冊.

Посилання[ред.ред. код]