Зоряні війни: Війни клонів (мультсеріал, 2003)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зоряні війни. Війни клонів
Star Wars: Clone Wars
Clone wars poster.jpg
Жанр Фантастика, Пригоди
Тривалість серії 127 хвилини
Розробка Геннадій Тартаковські
Генрі Ґілрой
Джордж Лукас
Продюсери Геннадій Тартаковські
У головних ролях Андре Соґліуссо, Мет Лукас, Джеймс Арнольд Тейлор, Грей ДеЛісл, Корі Бартон, Том Кейн, Нік Джеймсон, Даран Норріс, Річард МакҐонаґел, Ентоні Деніелс, Терренс ТС Карсон, Джон ДіМаджіо, Кевін Майкл Річардсон, Крі Саммер, Татьяна Йассукович, Френкі Райан Манрікес, Фред Татаскіор
Країна-виробник США США
Мова оригіналу англійська мова
Перший показ 7 листопада 200325 березня 2005
Кількість серій 25
Посилання

Зоряні війни. Війни клонів (англ. Star Wars: Clone Wars) — американський анімаційний серіал, дія якого відбувається у всесвіті «Зоряних воїн» між подіями стрічок «Зоряні війни Епізод II. Атака клонів» і «Зоряні війни. Епізод III. Помста ситхів». У серіалі описуються війни клонів між Республікою та Конфедерацією незалежних систем графа Дуку. Оригінальний серіал був зроблений за замовленням Cartoon Network Studios і вперше показаний в 20032005 рр. (25 епізодів довжиною кілька хвилин кожний), а 2005 р. було вироблено DVD з двома випусками (фільмами), до яких увійшли всі 25 епізодів.

Створення[ред. | ред. код]

Серіал складається з 20-ти трьоххвилинних серій протягом першого та другого сезонів (які склали так званий Перший випуск) та 5-ти дванадцяти- та п'ятнидцятихвилинних серій протягом третього сезону (що склали так званий Другий випуск).

Сюжет[ред. | ред. код]

Початковий (вступний) логотип

Серія 1[ред. | ред. код]

Банківський клан приховує великі фабрики на Мунілісі (Muunilinst), де будуються значні армії дроїдів і великі кораблі. Республіка направляє на планету армію, зібрану генералом Обі-Ваном Кенобі, на чолі з Енекіном Скайвокером. Таке рішення прийняв верховний канцлер Палпатін незважаючи на незгоду джедаїв. Разом із тим Обі-Ван збирає елітний підрозділ бійців для секретної спеціальної місії заради найшвидшої перемоги на Мунілісі.

Серія 2[ред. | ред. код]

Під час нападу на Муніліс Енакін командує повітряним флотом, а Обі-Ван — наземним десантом. Елітний підрозділ бійців ARC відділяється від головних сил наземного десанту та таємно потрапляє в місто повстанців.

Серія 3[ред. | ред. код]

Корабель бійців ARC збито, вони відбиваються від дроїдів і мають потрапити до командного центру ворогів, ведучи вуличні бої.

Серія 4[ред. | ред. код]

Елітним підрозділом знищено потужну гармату командного центру на Мунілісі. Лідер сепаратистів Сан Хіл (San Hill) панікує, але в битву вступає підступний загін прислужника графа Дуку Дерджа (Durge). Сили найманця успішно прориваються до головних наземних сил Республіки — артилерії.

Серія 5[ред. | ред. код]

Республіка допомагає планеті-океану Мон Каламарі (Mon Calamari), надсилаючи армію на чолі з майстром джадаєм Фісто (Kit Fisto) на підводну битву з армією дроїдів, яку підтримує одна з рас планети.

Серія 6[ред. | ред. код]

Граф Дуку шукає нових союзників у боротьбі з джедаями. На планеті Рететак (Rattatak) він зустрічає незвичайного утаємниченого воїна, яка перемагає всіх суперників у боях на виживання. Вона представляється як ситх на ім'я Асей Вінтріс (Asajj Ventress).

Серія 7[ред. | ред. код]

Після того, як Асей говорить, що вона ситх, Дуку глузує з неї та, спонукуючи на бій, паралізує молнією Сили. Але за рішенням Дарта Сідіуса Дуку дає завдання Асей убити Енакіна Скайвокера, хоча Дарт Сідіус каже, що вона — один із механізмів знищення всіх джедаїв.

Серія 8[ред. | ред. код]

На Мунілісі війська Обі-Вана ведуть боротьбу з дроїдами Дерджа на свупах із списами. А тим часом підрозділ ARC проникає всередину командного центру сепаратистів.

Серія 9[ред. | ред. код]

Обі-Ван тримає бій і захоплює командний центр, пропонуючи капітуляцію Сан Хілу, який все ще сподівається на допомогу Дерджа.

Серія 10[ред. | ред. код]

Енакін Скайвокер на чолі армії наближає перемогу в космічній битві при Мунілісі, але його війська починає знищувати один невідомий йому пілот. Містичний корабель заманює Енакіна в гіперстрибок, незважаючи на накази Обі-Вана не робити цього.

Серія 11[ред. | ред. код]

Переслідуючи невідомий корабель, яким, як упевнений Енакін, керує не дроїд, передчуваючи Силу, Скайвокер потрапляє на Явін 4. Обі-Ван посилає за Енакіном підкріплення...

Серія 12[ред. | ред. код]

Майстер Вінду веде бої армії Республіки на планеті Дантуїн (Dantooine) проти дроїдів, що використовують найпотужніший корабель-молот. Після використання останнього магістр залишається один на один із армією дроїдів, до того ж і без свого світлового меча.

Серія 13[ред. | ред. код]

Джедай Вінду продовжує свою битву з дроїдами на Дантуїні, покладаючись на Силу, для знищення сейсмічного корабля-молота.

Серія 14[ред. | ред. код]

На засніженій планеті Ілум (Ilum) дроїди-хамелеони закладають вибухівку в священних для джедаїв печерах, що є джерелом кристалів для світлових мечів. Джедай Лумінара Ундуліа (Luminara Unduli) й падаван Берес Офі (Barriss Offee) беруть участь у лютому бої, але опиняються під завалом.

Серія 15[ред. | ред. код]

Головний охоронець Падме капітан Тайфо незгоден із тим, що треба відправитися на Ілум для врятування джедаїв Лумінари Ундуліа (Luminara Unduli) та Берес Офі. Але Йода його переконує повернути корабель сенатора й один іде на допомогу... Біля печер йому перешкоджає батальйон дроїдів.

Серія 16[ред. | ред. код]

Падме, що залишилися на кораблі, турбується про Йоду, тож, іде йому на підмогу разом із C-3PO та R2-D2. Але на планеті ще залишаються дроїди-хамелеони.

Серія 17[ред. | ред. код]

Енакін у диких хащах джунглів місяця Явін 4 шукає переслідуваного їх пілота винищувача, попри те, що підкріплення від Обі-Вана повністю та загадково винищено. Й він знаходить Асей.

Серія 18[ред. | ред. код]

Асей Вітріс зустрічається з Енекіном у сутичці на смерть. Вона досвідчений боєць, що б'ється відразу двома світловими мечами — це справжнє випробування для молодого джедая.

Серія 19[ред. | ред. код]

Бій між Асей і Енекіном стає інтенсивнішим. Джедай, сповнений гнівом, нападає на супротивника все більш нещадно. Однак, вона — лукавий воїн із декількома власними вивертами.

Серія 20[ред. | ред. код]

Вдала кампанія на Мунілісі завершена. Але генералу Обі-Вану приходить тривожне повідомлення від майстра Берека (Daakman Barrek) з планети Хайпорі (Hypori), де всі війська Республіки розбито новим "генералом-дроїдом" Грівусом, що буквально полює на джедаїв.

Постер до 2 випуску

Серія 21[ред. | ред. код]

Всередині розбитого корабля Республіки на планеті Хайпорі триває бій генерала Грівуса та джедаїв, що залишилися живими. Їм на допомогу йдуть найкращі бійці ARC.

Серія 22[ред. | ред. код]

Війська Республіки отримують перемогу за перемогою — розбито генерала Oro Dassyne, захоплено планету Bomis Korri 4. Армії ж сепаратистів наближаються до планет Зовнішнього Кільця Кашуїк (Kashyyk), Орто (Orto) та Белдемнік (Bal'demnic). А тим часом Обі-Ван і Енекін прибувають на Нелваан (Nelvaan), де молодий джедай вбиває гіганта Хорекса (Horax).

Серія 23[ред. | ред. код]

Почаласа битва за Корусант (Coruscant). Війська сепаратистів десантуються на вулиці столиці галактики. Майстри джедаї Йода, Мейс Вінду та Сейсіі Тіін (Saesee Tiin) мають відбити атаку дроїдів. А тим часом, на планеті Nelvaan на Енекіна Скайвокера чекає випробування духу...

Серія 24[ред. | ред. код]

Генерал Грівус і його поплічники MagnaGuards намагаються викрасти канцлера Палпатіна. На його захист стає три джедаї на чолі з Шаак Ті (Shaak Ti). А на планеті Nelvaan Енакін збентежений баченням власного майбутнього, але він більше переймається тим, що виявив таємну змову сепаратистів.

Серія 25[ред. | ред. код]

Енакін знайшов таємні лабораторії Конферерації, де шляхетних воїнів планети перетворюють у огидних монстрів. А на Кокусанті продовжуються гонитва Грівуса за Палпатіном, яка завершиться катастрофою як для джедаїв, так і для генерала сепаратистів.

Персонажі[ред. | ред. код]

Персонаж, ім'я Актор (голос)
Енакін Скайвокер Мет Лукас
юний Енакін Скайвокер Френкі Райан Манрікес
Обі-Ван Кенобі Джеймс Арнольд Тейлор
Йода Том Кейн
Мейс Вінду ТС Карсон
Кі-Аді-Манді або Кі-Аді-Мунді Даран Норріс
Даакман Беррек або Баррек Даран Норріс
К'Крухк Кевін Майкл Річардсон
Лумінара Андулі або Ундулі Крі Саммер
Баррісс Оффі Татьяна Йассукович
Сейсі Тіін ТС Карсон
Падме Наберрі Амідала Грей ДеЛісл
Шаак Ті Грей ДеЛісл
Аайла або Ейла Секура немає
Кіт Фісто Річард МакҐонаґел
Командор бійців крон, а також ARC Trooper, Clone Commander Cody, Clone Trooper, Clone Pilot і Captain Fordo Андре Соґліуссо
Квай-Ґон Джин Фред Татаскіор
Тарра Сейрра Кевін Майкл Річардсон
Voolvif Monn немає
падаван Ша'а Ґі Джон ДіМаджіо
Оппо Ренцисис або Рейнкізіс, Ранкізіс Фред Татаскіор
Foul Moudama немає
Roron Corobb немає
Капітан Тайфо Андре Соґліуссо
Аґен Колар Джеймс Арнольд Тейлор
Івен Пієл Даран Норріс
Stass Allie Грей ДеЛісл
Канцлер Палпатін Нік Джеймсон
C-3PO Ентоні Деніелс
R2-D2 немає
Акбар немає
Дарт Сідіус Нік Джеймсон
Граф Дуку Корі Бартон
Сен Хіл Корі Бартон
Генерал Ґрівус Джон ДіМаджіо (у 20 серії), Річард МакҐонаґел (у 21-25 серіях)
Асей Вінтріс Грей ДеЛісл
Дердж Даран Норріс
General Oro Dassyne ТС Карсон
Wat Tambor або Main Techno Union Scientist Нік Джеймсон
Techno Union Scientist #2 Джеймс Арнольд Тейлор
Tundra Dowmeia немає
невідомий гід Дуку на планеті Рететак ?
Anchor Blue немає
Carl немає
Giant Flog немає
Jasper McKnives немає
Nilo немає
Blorga немає
Grunda Dolma немає
L8-L9 немає
Flalios немає
Krutch немає
Swyy'm-Ee немає
Crockagor немає
Bugnaught немає
Mantoid немає
Paxi Sylo немає
Тарков немає
юний вукі Jaccoba немає
Nem Bees немає
Horax немає
Nelvaanian Shaman Річар МакҐонаґел
Nelvaanian Woman Грей ДеЛісл
Nelvaanian Warrior Річард МакҐонаґел
Nelvaanian Boy Грей ДеЛісл
Nelvaanian Child Грей ДеЛісл

Цікаві факти[ред. | ред. код]

  • Під час зборів армії на чолі з Енекіном Скайвокером для атаки на Муніліс звучить Імперський марш, а процес посадки вояків на кораблі нагадує вхід Дарта Вайдера в Храм джедаїв у ІІІ епізоді.
  • Бійці крон секретної спеціальної місії на Мунілісі під час виконання завдання обмінюються тільки жестами, не вступаючи в радіозв'язок.
  • Майстер Берек (Daakman Barrek) перед загибеллю на планеті Хайпорі (Hypori) встигає назвати генерала Грівуса дроїдом, хоча він кіборг.
  • Де Енекін Скайвокер отримав шрам біля правого ока з серіалу так і не стало відомо.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]