Обі-Ван Кенобі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Обі-Ван Кенобі
Обі-Ван Кенобі (Еван МакГрегор).jpg

(19 р. ДБЯ)


Посади Падаван, джедай, генерал Великої армії Республіки, Магістр Ради джедаїв
Планета Стьюджон
Раса Людина
Стать Чоловік
Організації Орден джедаїв
Актор Алек Гіннесс (IV-VI), Юен Мак-Грегор (I-III)

Обі-Ван Кенобі (англ. Obi-Wan «Ben» Kenobi) — вигадана особа, персонаж саги Зоряних війн. Один з найвідоміших та помітних героїв шести фільмів.

Біографія[ред. | ред. код]

Обі-Ван Кенобі народився на Стьюджоні. Орден Джедаїв його чутливість до сили і забрав хлопця із рідного світу в Храм Джедаїв на галактичну столичну планету Корускант, де почалося його навчання. Хоча Кенобі мало що пам'ятав про життя з родиною на Стьюджоні, деякі спогади у нього все ж були, такі як споживання фруктів із братом Оуеном на трав'янистій планеті. Після початкової стадії навчання Рада Джедаїв дозволила Кенобі вряди-годи відвідувати сім'ю на Стьюджоні.

Був учнем магістра Йоди, однак потім став падаваном Квай-Гон Джинна. Разом з Квай-Гон Джинном він виконував місії та подорожував галактикою. 32 року ДБЯ Обі-Ван стає джедаєм, про це розповідається у першій частині Зоряних війн.

Появи[ред. | ред. код]

Епізод І: Прихована загроза[ред. | ред. код]

Падаван Обі-Ван Кенобі

На початку фільму 25-літній падаван Обі-Ван Кенобі та його вчитель джедай Квай-Гон Джин, за наказом Канцлера були відправлені як представники Республіки на корабель Торгової Федерації. Невдовзі їхній корабель наказують знищити правителі Федерації. Слід додати, що торговці були під впливом таємничого лорда Сидіуса, котрого джедаї не могли виявити.

Обі-Вану та Квай-Гону вдається вижити. Вони сховалися на одному з військових кораблів Федерації. Цей корабель летів на Набу, у складі наступальної армії дроїдів. Так як джедаїв не помітили, вони непомітно втекли з корабля. Незабаром падаван та вчитель визволяють з полону дроїдів королеву Падме Амідалу, яка правила Набу. Разом вони викрадають зореліт, однак через пошкодження, які отримав корабель, герої вимушені були зробити позапланову посадку на Татуїні.

На цій планеті Квай-Гон знаходить хлопчика на ім'я Енакін Скайвокер. Енакін був рабом місцевого продавця. Джедай впевнений, що хлопчина і є тим самим «Обраним» із давнього пророцтва, який повинен відновити рівновагу Сили і знищити ситхів. Обі-Ван теж був надзвичайно вражений та здивований, коли за проханням свого вчителя виміряв кількість медіхлоріан в Енакіна. Однак спочатку падаван вважав, що Скайвокер не готовий до того, щоб стати джедаєм. Коли Квай-Гон питає дозволу у Ради Джедаїв на навчання Енакіна, бо Обі-Ван вже був готовий стати джедаєм, Рада відмовила йому. За їхніми словами хлопець володіє Силою, проте в ньому ще багато страху, через який він може перейти на сторону ситхів. Розчарований цими словами, Квай-Гон говорить, що буде навчати хлопця все одно.

Незабаром Обі-Ван, Квай-Гон, а також Енакін, який полетів разом з ними, відправляються на Набу. Джедай та падаван допомагають бійцям Амідали звільнити палац. Однак незабаром Кенобі та його вчитель натикаються на воїна Ситха, Дарта Мола. Між ними зав'язується сутичка, в ході якої Дарт Мол смертельно ранить Квай-Гона, а розлючений Обі-Ван вбиває переважаючого за силою Мола. Після цього Кенобі поспішає на допомогу вчителю. Помираючий наставник просить Кенобі навчити Енакіна Силі, після чого помирає.

Обі-Ван виконує прохання Квай-Гон Джина. Він умовляє магістра Йоду дати йому право на навчання Енакіна. Йода вимушений погодитись, також він офіційно присвоює Обі-Вану Кенобі звання лицаря-джедая.

Епізод ІІ: Атака клонів[ред. | ред. код]

Після подій «Епізоду І» минуло десять років. Джедай Обі-Ван Кенобі та його падаван Енакін Скайвокер отримують спільне завдання. Вони повинні захистити сенатора Падме Амідалу. Невдовзі на неї здійснюють замах, однак Енакін її рятує. Джедаї починають переслідування найманця. Коли вони його нарешті впіймали, на їхніх очах його відразу ж хтось вбив отруєним дротиком.

Обі-Ван наказує Енакіну охороняти Падме, а сам тим часом розпочинає слідство, намагаючись знайти безпосереднього замовника вбивства сенатора.

Пізніше Енакін, Падме Амідала та Обі-Ван потрапляють в полон до графа Дуку, який став новим учнем Дарта Сидіуса. Коли їх вже збиралися вбити, на допомогу приходить Магістр Вінду, який прилетів з усім Орденом джедаїв. Однак дроїди змогли оточити джедаїв, коли разом з армією клонів прилетів Йода. Клони знищили дроїдів та забрали джедаїв, які вижили. Ця битва на планеті Геонозіс стала початком Клонічних війн.

Тим часом Енакін та Падме закохуються одне в одного і таємно одружуються, про що знає лише Обі-Ван, адже джедаям заборонено одружуватися.

Епізод ІІІ: Помста ситхів[ред. | ред. код]

В третій частині Зоряних війн Обі-Вану Кенобі 38 років (події відбуваються через три роки після другого фільму). Тепер Обі-Ван досвідчений генерал армії клонів та Магістр Ради джедаїв.

Кенобі та Енакін Скайвокер летять на Корускант, аби врятувати канлера Палпатина, якого викрав генерал Грівус. Канцлер знаходиться на кораблі сепаратистів.

Енакіну та Обі-Вану вдається прорватися всередину корабля та зіткнутися з графом Дуку. У ході короткої сутички граф силою відкидає Обі-Вана і той непритомніє. Скайвокер, побачивши це, з почуттям люті кидається на Дуку та відрубує йому обидві руки (в другій частині саме Дуку відрубав Енакіну руку), а потім за наказом Палпатина, який знаходиться поруч, вбиває Дуку.

Невдовзі Анакіна та Обі - Вана Кенобі спіймали дроїди та привели до генерала Гривуса, який командує силами сепаратистів. За допомогою дроїда R2-D2, що супроводжував джедаїв, Скайвокер та Обі-Ван знищують всю охорону Гривуса, після чого Генарал втікає на зорельоті.

Після прибуття Кенобі, Енакіна та Палпатина до столиці Республіки, Обі-Вану Кенобі Рада джедаїв наказує знищити генерала Гривуса, адже по смерті цього головнокомандуючого військами сепаратистів закінчиться і Війна клонів. Однак доки Кенобі розшукував Гривуса, Палпатин, який насправді і був володарем ситхів Дартом Сидіусом, скористався відсутністю наставника Енакіна і переманив останнього на Темну сторону сили. Енакін Скайвокер на довгий час став Дартом Вейдером.

Тим часом Обі-Ван Кенобі знищує генерала Гривуса. Їхня сутичка була довгою, адже генерала у свій час навчив джедайському мистецтву володіння Світловим мечем граф Дуку, до того ж Гривус намагався знову втекти.

Коли радісний Кенобі повертається до армії клонів на здоровій тварині, яку використовують у світі Зоряних війн, як транспорт пересування, клони, згідно з таємним наказом Палпатина під номером 66, відкрили вогонь по Кенобі. Джедаю вдається вижити. Невдовзі він разом із Йодою прибуває до Храму джедаїв та вбиває там всіх клонів.

Йода та Обі-Ван з жахом бачать, що в храмі вбиті всі джедаї, навіть юнлінги (діти, які в майбутньому стануть джедаями). А найжахливіше те, що дітей знищив Дарт Вейдер, колишній учень Кенобі Енакін.

Йода наказує Обі-Вану вбити Вейдера, а сам тим часом буде вести двобій із Сидіусом.

Епізод IV: Нова надія[ред. | ред. код]

В четвертій частині саги Обі-Ван кілька разів рятує вже юного Люка Скайвокера. Він вчить його основам джедайського мистецтва, проте закінчити навчання не встигає. На Зірці Смерті-1 його вбиває Дарт Вейдер.

В наступних двох епізодах він приходить до Люка як привид Сили. Коли Люк стає джедаєм, привид Обі-Вана, Йоди, а також і Енакіна Скайвокера, допомагали тому у відродженні Ордену джедаїв.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]