Коркове дерево амурське

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Коркове дерево амурське
Phellodendron amurense Morton Arboretum acc. 568-27*3
Phellodendron amurense
Morton Arboretum acc. 568-27*3
Біологічна класифікація
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Порядок: Сапіндоцвіті (Sapindales)
Вид: P. amurense
Біноміальна назва
Phellodendron amurense
Франц Іванович Рупрехт[1]

Ќоркове де́рево ам́урське[2], ба́рхат амурський (Phellodendron amurense) — дерево родини рутових (Rutaceae), висотою до 20—25 м і 60—75 см в діаметрі, з густою кроною і світло-сірою зморшкуватою оксамитовою корою, що має добре розвинутий корковий шар.

Листки непарнопірчасті, з неприємним запахом.

Квітки дводомні, невеликі, зеленуваті, зібрані в китицю; плід — чорна кістянка. Коркове дерево амурське - добрий медонос, цвіте в кінці червня. В теплу й вогку погоду бджолина сім'я за час цвітіння назбирує до 8-12 кг меду[3].

Росте коркове дерево амурське в Японії, Китаї, у Росії (на Далекому Сході і півдні острова Сахалін). Вирощується в Європейській частині Росії, в тому числі в Україні, в парках, штучних лісових насадженнях та лісосмугах. Міцна деревина оксамитового дерева іде на виготовлення меблів, фанери, лиж тощо. З кори одержують корок. Якщо при знятті коркової плити не було пошкоджено луб'яний шар, то корок відростає вдруге, і має кращу якість.

В Україні[ред.ред. код]

На території України існують культурні насадження рослини в парках, розсадниках, особливо славилася цим деревом колишня ботанічна пам'ятка природи «Бархат амурський» у Хмельницькій області.

Галерея[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Phellodendron amurense information from NPGS/GRIN. Процитовано 2008-02-11. 
  2. Phellodendron amurense // Ю. Кобів. Словник українських наукових і народних назв судинних рослин (Серія «Словники України»). — Київ : Наукова думка, 2004. — 800 с. — ISBN 966-00-0355-2.
  3. Алексєєнко Ф. М.; Бабич І. А.; Дмитренко Л. І.; Мегедь О. Г.; Нестероводський В. А.; Савченко Я. М. (1966). У Кузьміна М. Ф.; Радько М. К. Виробнича енциклопедія бджільництва (українською). Київ «Урожай». с. 33. 

Література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]