Людовик I Бонапарт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
LodewijkNap.jpg

Людовик(Луї) Бонапарт (італ. Luigi Buonaparte, фр. Louis Bonaparte; (2 вересня 1778, Аяччо, Корсика - 25 липня 1846, Ліворно) — один з братів Наполеона I, батько Наполеона III.

Наполеон слідкував за його освітою і домігся, щоб його прийняли до військової школи в Шалоні. Луї брав участь у Італійській кампанії Наполеона та Єгипетському поході.

Наполеон І, захопивши Республіку Об'єднаних провінцій створив на її території васальне Нідерландське королівство, а його правителем призначив свого брата Луї(5 червня 1806). Луї ще в молодості переніс венеричне захворювання і тому мав погане здоров'я (мав важку форму артриту). Але після отримання влади проявив неабияку самостійність, він хотів щоб, його називали на голандський манір Лодевейком, став брати уроки голандської мови, близько до серця прийняв біди голандського народу. Людовик скасував смертну кару, вивів частину французьких військ, закривав очі на контрабандистів, що незважаючи на блокаду Британії, і далі проводили свої справи. Але така політика брата не сподобалась Наполеону і він примусив Людовика зректися влади на користь свого сина Людовика ІІ, але пробув останній а Нідерландах недовго.

Решту життя Людовик прожив у місті Ліворно в Італії.

Сім'я[ред.ред. код]

4 січня 1802 одружився на Гортензії Богарне, падчерці Наполеона. Одружився він на ній під тиском Наполеона і тому після втрати трону Нідерландів розлучився.

Сини:

Наполеон Луї Шарль (1802-1807).

Наполеон Луї (1804-1831) - король Голландії Людовик II, носив також титул великого герцога Клеве-Бергського.

Шарль Луї Наполеон (1808-1873) - став президентом Французької республіки, а потім - імператором під ім'ям Наполеона III.

Згодом у Гортензії народився ще одна (позашлюбна) дитина - Шарль де Морні. За деякими даними, і Наполеон III міг бути сином не Людовика Бонапарта.

Посилання[ред.ред. код]