Малайський тигр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Малайський тигр

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Хижі (Carnivora)
Підряд: Кішкоподібні (Feliformia)
Родина: Котові (Felidae)
Рід: Пантера (Panthera)
Вид: Тигр (Panthera tigris)
Підвид: Малайський тигр
Panthera tigris jacksoni
Luo et al., 2004
Range map
Range map
Посилання
Вікісховище: Panthera tigris jacksoni
МСОП: 136893
NCBI: 419130

Малайський тигр (Panthera tigris jacksoni) — підвид тигрів, що зустрічається винятково в південній (малазійській) частині півострова Малакка. До 2004 року не вважався за підвид, його ставили в один ряд з індокитайським тигром. Нова класифікація з'явилась завдяки дослідженню Стівена О'Брайана з Лабораторії Генетичного Різноманіття Національного Інституту Раку (Фредерік, США).

Недавній облік показав, що малайських тигрів збереглось 600–800 особин у дикому середовищі. Це ставить його на один щабель за кількістю особин з Бенгальським і Індокитайським тиграми. Проте як і інші тигри цей підвид знаходиться у небезпеці.

Ареал[ред. | ред. код]

Малайські тигри живуть на Малайському півострові. Один з їх осередків знаходиться на півночі півострова, а інший — на півдні. Це територія Таїланду і Малайзії відповідно. В Сінгапурі малайські тигри були до 1950-х років, але їх там повністю вигубили.

Ці тигри люблять жити в невеликих гірських лісах, що віддалені від людей. Також інколи вони живуть у закинутих сільськогосподарських землях, за умови, що ті мають низьку густоту населення та низьке транспортне сполучення[1].

Зовнішність[ред. | ред. код]

Малайський та Суматранський тигри є найменшими підвидами тигра. Його забарвлення смуг дуже схожі на Індокитайського тигра, але за розміром ближче до Суматранського. Вага самців — 120 кг, вага самок — 100 кг. У довжину самці мають 237 см, а самиці — 200 см.[2]

Живлення та спосіб життя[ред. | ред. код]

Малайські тигри полюють на оленів самбара, гавкаючих оленів, диких свиней та на різну худобу. Тигри також полюють на малайського ведмедя. Можливо до їх раціону входить тапіри, але така здобич трапляється дуже рідко. У тропічних лісах самці ділять територію так, що у кожного виходить приблизно по 100 км, також з одним самцем повинно жити мінімум 6 самиць, які, до речі, дуже плодючі.[3]

У геральдиці[ред. | ред. код]

Малайський тигр є національним символом Малайзії, де він присутній на гербі країни, емблемах різноманітних державних установ (наприклад, Банку Малайзії), численних емблемах армійських підрозділів та підрозділів спеціального призначення тощо.

Галерея[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Малайский тигр (російською) . JIMDO. Архів оригіналу за 30 жовтня 2020. Процитовано 27 жовтня 2020.
  2. Малайский тигр. zoogalaktika.ru. Архів оригіналу за 9 листопада 2020. Процитовано 27 жовтня 2020.
  3. Малайский тигр, описание, фото. www.tepid.ru. Архів оригіналу за 16 травня 2021. Процитовано 27 жовтня 2020.