Марк Фульвій Флакк

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Марк Фульвій Флакк
лат. Marcus Fulvius Flaccus
Народився 168 до н. е.[1]
Стародавній Рим
Помер 121 до н. е.[1]
Рим, Римська республіка
Країна Стародавній Рим
Діяльність давньоримський політик
Посада народний трибун, давньоримський сенатор[d][2] і консул[2]
Батько невідомо
Мати невідомо
У шлюбі з невідомо
Діти Fulvia[d][1][1]

Марк Фульвій Флакк (лат. Marcus Fulvius Flaccus; близько 168 р. до н. е. — 121 р. до н. е.) — римський воєначальник і державний діяч II ст. до н. е., консул 125 року до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з плебейського роду Фульвіїв. У сенаті належав до меншості, яка підтримала реформи Тиберія Гракха. У 130 р. до н. е. був призначений членом комісії, що наділяла незаможних громадян земельними ділянками. Популярність, здобута Флакком на цій посаді, допомогла йому перемогти на виборах консула на 125 р. до н. е.. Запропонував проект закону, який мав би надати італійським союзникам права римського громадянства, однак не знайшов підтримки ані в сенаторів, ані в народних зборах.

Успішнішою була військова діяльність Флакка. Він розпочав завоювання заальпійських земель. Скориставшись зверненням мешканців Массилії, що потерпали від галльського племені салювіїв, приєднав до римських володінь Південну (майбутню Нарбонську) Галлію, з'єднавши принагідно Італію з завойованою Сципіоном Іспанією. Був відзначений за цю перемогу тріумфом.

У 122 році до н. е. його обрано народним трибуном. Підтримав Гая Гракха в його колонізаційних намірах, особисто вирушив до Африки для організації колонії Юнонія на місці Карфагена. Загинув після повернення до Рима — під час сутичок прихильників і супротивників Гракха (121 р. до н. е.).

Родина[ред. | ред. код]

  • Фульвія (близько 130 — після 100 до н. е.), дружина Луція Юлія Цезаря, консула 90 року до н. е.
  • Марк Фульвій Флакк Бамбаліон, чоловік Семпронії Гракх

Посилання[ред. | ред. код]

Марк Фульвій Флакк у Smith's Dictionary of Greek and Roman Biography and Mythology(англ.)

  1. а б в г д Digital Prosopography of the Roman Republic
  2. а б Thomas Robert Shannon Broughton The Magistrates of the Roman RepublicSociety for Classical Studies, 1951. — ISBN 0-89130-812-1, 0-89130-811-3