Луцій Цецилій Метелл Діадемат

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Луцій Цецилій Метелл Діадемат
лат. Lucius Caecilius Metellus Diadematus
Народився 2 століття до н. е.
Помер 1 століття до н. е.
Громадянство Стародавній Рим
Діяльність політик, військовослужбовець
Посада давньоримський сенатор[d], цензор і консул
Батько Квінт Цецилій Метелл Македонський
Брати, сестри  • Гай Цецилій Метелл Капрарій
 • Марк Цецилій Метелл
 • Квінт Цецилії Метелл Балеарік

Луцій Цецилій Метелл Діадемат (158 — після 100 р. до н. е.) — політичний, державний і військовий діяч Римської республіки, консул 117 року до н. е.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з роду нобілів Цецилієв. Син Квінта Цецилія Метелла Македонського, консула 143 року до н. е. Отримав свій агномен «діадемат» через пов'язку на лобу, які він носив щоб приховати виразку.

У 120 році до н. е. став претором. У 117 році до н. е. обрано консулом разом з Квінтом Муцієм Сцеволою. У 116 році до н. е. став проконсулом Цизальпійської Галлії. Під час свого проконсульства побудував Цецилієв шлях у провінції — від Саліярія до м. Амітерн на узбережжі Адріатичного моря.

У 115 році до н. е. його обрано цензором разом з Гнеєм Доміцієм Агенобарбом. Під час своєї каденції цензори виключили з сенату 32 особи. У 100 році до н. е. брав участь у придушенні повстання Апулея Сатурніна та Главції. У цьому ж році виступив з клопотанням щодо повернення свого родича Квінта Цецилія Метелла Нумідійського, але марно. Подальша доля невідома.

Родина[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Тит Лівій. ep. LXII (лат.)
  • Плутарх. Coriol. 11, 4 (гр.)
  • Manuel Dejante Pinto de Magalhães Arnao Metello and João Carlos Metello de Nápoles, «Metellos de Portugal, Brasil e Roma», Torres Novas, 1998 (порт.)