Луцій Цецилій Метелл Діадемат

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Луцій Цецилій Метелл Діадемат (158 — після 100 р. до н.е.) — політичний діяч Римської республіки.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з роду нобілів Цецилієв. Син Квінта Цецилія Метелла Македонського, консула 143 року до н.е. Отримав свій агномен «діадемат» через пов'язку на лобу, які він носив щоб приховати виразку. У 120 році до н.е. стає претором. Про молоді роки мало відомостей. У 117 році до н.е. обирається консулом (разом з Квінтом Муцієм Сцеволою). У 116 році до н.е. стає проконсулом Цизальпійської Галлії. Під час свого проконсульства побудував Цецилієв шлях у провінції — від Саліярія до м.Амітерн на узбережжі Адріатичного моря.

У 115 році до н.е. обирається цензором (разом з Гнеєм Доміцієм Агенобарбом). Під час своєї каденції цензори виключили з сенату 32 особи. У 100 році до н.е. брав участь у придушенні повстання Апулея Сатурніна та Главції. В цьому ж році виступив з клопотання щодо повернення свого родина Квінта Цецилія Метелла Нумідійського, але марно. Подальша доля не відома.

Родина[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Тіт Лівій. ep. LXII
  • Плутарх. Coriol. 11, 4
  • Manuel Dejante Pinto de Magalhães Arnao Metello and João Carlos Metello de Nápoles, "Metellos de Portugal, Brasil e Roma", Torres Novas, 1998