Луцій Цецилій Метелл Далматік

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Луцій Цецілій Метелл Далматік (лат. Lucius Caecilius Metellus Dalmaticus, * 155 - †103 роки до н.е.) - політичний діяч Римської республіки, великий понтифік з 114 до 103 року до н.е.

Опис[ред.ред. код]

Походив з роду нобілів Цециліїв Метеллів. Син Луція Цецилія Метелла Кальва, консула 142 року до н.е.

У 122 році до н.е. був претором Риму, у 119 році до н.е. Метелл став консулом (разом з Луцієм Аврелієм Коттою). Під час консульства намагався завадити прийняттю законопроекту Гая Марія стосовно голосування, втім останній як народний трибун наказав відвести Метелла до в'язниці, чим зламав його спротив. Цецилій Метелл у 118 році до н.е. отримав як проконсул область Далмацію. Тут він залишався до 117 року до н.е. Розпочав війну з далматинцями і, хоча не вів активних бойових дій з ними, отримав триумф.

У 115 році до н.е. обраний цензором. На цій посаді виключив з сенату 32 особи, які не відповідали статусу та цензу сенатора. Також боровся з Аппулеєм Сатурніном.

У 114 році став членом колегії понтифіків й практично відразу обраний новим великим понтифіком. На цій посаді вів слідство щодо весталок Емілії, Ліцинії, Марції. Відбудував храм Кастора у Римі.

Родина[ред.ред. код]

Діти:

  • Луцій Цецилій Метелл
  • Марк Цецилій Метелл
  • Цецилія Метелла Далматік, дружина Марка Емілія Скавра (1-й раз), Луція Корнелія Сулли (2-й раз).

Джерела[ред.ред. код]

  • Karl-Ludwig Elvers: [Caecilius I 24] C. Metellus Delmaticus, L. In: Der Neue Pauly. Bd. 2, 1997, Sp. 888f.
  • Manuel Dejante Pinto de Magalhães Arnao Metello and João Carlos Metello de Nápoles, "Metellos de Portugal, Brasil e Roma", Torres Novas, 1998