Медаль «За освоєння цілинних земель»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Медаль «За освоєння цілинних земель»
Reclamining the virgin lands rib.png Medal For Development of the Virgin Lands.jpg
Оригінальна назва Медаль «За освоение целинных земель»
Країна Flag of the Soviet Union (1923-1955).svg СРСР
Тип Медаль
Кому вручається колгоспникам, працівникам радгоспів, МТС, будівельних та інших організацій, партійним, радянським, профспілковим та комсомольським робітникам
Підстави нагородження за видатну роботу по освоєнню цілинних та переложних земель у районах Казахстану, Сибіру, Уралу, Поволжя та Північного Кавказу
Статус не видається
Статистика
Параметри круг діаметром 32 мм, кольоровий метал
Дата заснування 20 жовтня 1956
Кількість нагороджень 1 345 520
Черговість
Старша нагорода DonbassRibbon.jpg Медаль «За відбудову вугільних шахт Донбасу»
Молодша нагорода Baikal-AmurRailwayRibbon.png Медаль «За будівництво Байкало-Амурської магістралі»

Меда́ль «За осво́єння ціли́нних земе́ль»  — медаль, державна нагорода СРСР. Введена указом Президії Верховної Ради СРСР 20 жовтня 1956 року. Автор малюнку медалі — художник Филипов.

Опис[ред.ред. код]

Медаль «За освоєння цілинних земель» має форму правильного круга діаметром 32 мм, виготовлена з кольорового металу.

На лицьовому боці медалі зображено самохідний комбайн під час збору врожаю, на горизонті поля — елеватор. У нижній частині — у три рядки напис «За освоение целинных земель».

На зворотному боці: унизу серп і молот, від яких розходяться сонячні промені; угорі п'ятикутна зірочка; з лівого боку — пшеничний колос, з правого — качани кукурудзи. Усі зображення та написи на медалі випуклі.

Медаль «За освоєння цілинних земель» за допомогою вушка і кільця з'єднується з п'ятикутною колодочкою, обтягнутою шовковою муаровою стрічкою шириною 24 мм темно-зеленого кольору. По краях стрічки — подовжні смужки жовтого кольору 3 мм завширшки.

Нагородження медаллю[ред.ред. код]

Медаллю «За освоєння цілинних земель» нагорожувалися колгоспники, працівники радгоспів, МТС, будівельних та інших організацій, партійні, радянські, профспілкові та комсомольські робітники за видатну роботу по освоєнню цілинних та переложних земель у районах Казахстану, Сибіру, Уралу, Поволжя та Північного Кавказу.

Медаль носиться на лівій стороні грудей, за наявності у нагородженого інших медалей СРСР розташовується після медалі «За відбудову вугільних шахт Донбасу».

На 1 січня 1995 року медаллю «За освоєння цілинних земель» було проведено близько 1 345 520 нагороджень.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]