Медаль «XX років Робітничо-Селянській Червоній Армії»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Медаль «XX років Робітничо-Селянській Червоній Армії»
Медаль «XX лет Рабоче-Крестьянской Красной Армии»
Країна СРСР
Тип Медаль
Вручається: особам кадрового командного та керівного складу Червоної Армії та Військово-морського Флоту
Підстава:
станом на 23 лютого 1938 року прослужили 20 років у лавах РСЧА та ВМФ, були нагороджені орденом Червоного Прапора за бойові заслуги у роки громадянської війни
Статус не видається
Нагородження
Параметри круг діаметром 32мм, срібло
Засновано: 24 січня 1938
Нагороджено: 37 504
Нагороджені:
Категорія:Нагороджені медаллю «XX років Робітничо-Селянській Червоній Армії» (564)
Черговість
Старша нагорода
Медаль «За освоєння надр і розвиток нафтогазового комплексу Західного Сибіру»
Медаль «За освоєння надр і розвиток нафтогазового комплексу Західного Сибіру»
Молодша нагорода Медаль «30 років Радянській Армії та Флоту»

CMNS: Медаль «XX років Робітничо-Селянській Червоній Армії» у Вікісховищі

Меда́ль «XX ро́ків Робітни́чо-Селя́нській Черво́ній А́рмії» — ювілейна медаль, державна нагорода СРСР. Введена указом Президії Верховної Ради СРСР 24 січня 1938 року в ознаменування 20-ї річниці від створення Робітничо-Селянської Червоної Армії. Автор малюнку медалі — художник С. І. Дмітрієв.

Медаль «XX років Робітничо-Селянській Червоній Армії» має форму правильного круга діаметром 32 мм. Лицьова сторона медалі облямована бортом шириною 2,5 мм.

На лицьовій стороні медалі розміщена червона емалева зірка зі срібною облямівкою. У нижній частині кругу, між нижніми проміннями зірки розташовані позолочені римські цифри «XX» висотою 8 мм та шириною 7 мм.

На оборотній стороні медалі зображена фігура червоноармійця висотою 25 мм, вдягнутого у зимову караульну форму. Нижче та правіше фігури — напис «1918-1938».

Медаль виготовлялася зі срібла 925 проби, цифри «XX» — позолочені. Загальна вага срібла — 15,592 г, золота — 0,10 г.

Медаль за допомогою вушка і кільця з'єднується з п'ятикутною колодочкою, обтягнутою шовковою муаровою стрічкою сірого кольору з двома подовжніми червоними смужками по краях. Ширина стрічки — 24 мм, ширина смужок по 2 мм.

Нагородження медаллю

[ред. | ред. код]

Ювілейною медаллю «XX років Робітничо-Селянській Червоній Армії» нагороджувалися особи кадрового командного та керівного складу Червоної Армії та Військово-морського Флоту, що:

До вислуги років у лавах РСЧА та ВМФ зараховувалася служба у загонах та дружинах Червоної армії, а також у червоних партизанських загонах, які діяли проти ворогів Радянської влади у період 1917-21 років.

За наявності у нагородженого інших медалей СРСР медаль «XX років Робітничо-Селянській Червоній Армії» розташовується після медалі «За освоєння надр і розвиток нафтогазового комплексу Західного Сибіру».

Станом на 1 січня 1995 року ювілейною медаллю «XX років Робітничо-Селянській Червоній Армії» було проведене 37 504 нагороджень.

Дивись також

[ред. | ред. код]

Категорія:Нагороджені медаллю «XX років Робітничо-Селянській Червоній Армії»

Посилання

[ред. | ред. код]