Медаль «50 років радянській міліції»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Медаль «50 років радянській міліції»
50thMilitiaRIbbon.png Medal 50 years soviet militsiya.jpg
Оригінальна назва Медаль «50 лет советской милиции»
Країна Flag of the Soviet Union (1923-1955).svg СРСР
Тип Медаль
Кому вручається діючим на 21 листопада 1967 року співробітникам міліції; колишнім працівникам органів охорони правопорядку, що прослужили у них щонайменше 25 років
Статус не видається
Статистика
Параметри круг діаметром 32мм, мідно-нікелевий сплав
Дата заснування 20 листопада 1967
Кількість нагороджень 409 150
Черговість
Старша нагорода 70 years saf rib.png Медаль «70 років Збройних Сил СРСР»
Молодша нагорода 800thMoscowRibbon.png Медаль «В пам'ять 800-річчя Москви»

Меда́ль «50 ро́ків радя́нській мілі́ції»  — ювілейна медаль, державна нагорода СРСР. Введена указом Президії Верховної Ради СРСР 20 листопада 1967 року в ознаменування 50-ї річниці від створення радянської міліції. Автор малюнку медалі — художник В. А. Гурушкін.

Опис[ред.ред. код]

Медаль «50 років радянській міліції» має форму правильного круга діаметром 32 мм, виготовлена з мідно-нікелевого сплаву.

На лицьовому боці медалі розміщене зображення п'ятикутної зірки, у середній та нижній частині якої накладений щит з написом «50 лет». Над щитом — серп і молот. У нижній частині медалі по колу — рельєфне зображення дубових гілок.

На зворотному боці медалі написи — «В ознаменование пятидесятой годовщины» (по колу), «советской милиции» та дати «1917-1967» (у середині). У нижній частині — зображення маленької п'ятикутної зірочки. Усі зображення та написи — випуклі.

Медаль за допомогою вушка і кільця з'єднується з п'ятикутною колодочкою, обтягнутою шовковою муаровою стрічкою синього кольору шириною 24 мм. На стрічці розміщено п'ять подовжніх смужок червоного кольору: три завширшки 1 мм по центру та дві завширшки 4,5 мм ближче до країв.

Нагородження медаллю[ред.ред. код]

Ювілейною медаллю «50 років радянській міліції» нагороджувалися:

  • особи вищого, старшого, середнього, молодшого керівного та рядового складу міліції, що мали позитивні характеристики та станом на 21 листопада 1967 року перебували на службі в органах, установах та навчальних закладах Міністерства охорони громадського порядку СРСР;
  • особи, що мали спеціальні звання міліції, звільненні з органів охорони громадського порядку у запас чи відставку після щонайменше 25 років служби в міліції.

Також ювілейною медаллю могли нагороджуватися особи вищого, старшого, середнього, молодшого керівного та рядового складу інших служб та підрозділів Міністерства охорони громадського порядку СРСР, які активно сприяли органам міліції у їхній діяльності.

Медаль носиться на лівій стороні грудей, за наявності у нагородженого інших медалей СРСР розташовується після медалі «70 років Збройних Сил СРСР».

Станом на 1 січня 1995 року ювілейною медаллю «50 років радянській міліції» було проведено приблизно 409 150 нагороджень.

Посилання[ред.ред. код]