Медаль «70 років Збройних Сил СРСР»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Медаль «70 років Збройних Сил СРСР»
Медаль «70 лет Вооружённых Сил СССР»
Країна СРСР
Тип Медаль
Вручається: :
діючим особам офіцерського складу, а також старшинам, мічманам та військовослужбовцям понадстрокової служби; деяким категоріям колишніх військовиків Радянської армії
Статус не видається
Нагородження
Параметри круг діаметром 32мм, латунь
Засновано: 24 січня 1988
Нагороджено: 9 842 160
Нагороджені:
Категорія:Нагороджені медаллю «70 років Збройних Сил СРСР» (722)
Черговість
Старша нагорода Медаль «60 років Збройних Сил СРСР»
Молодша нагорода Медаль «50 років радянській міліції»

CMNS: Медаль «70 років Збройних Сил СРСР» у Вікісховищі

Меда́ль «70 ро́ків Збро́йних Сил СРСР» — ювілейна медаль, державна нагорода СРСР. Введена указом Президії Верховної Ради СРСР 24 січня 1988 року в ознаменування 70-ї річниці від створення Робітничо-Селянської Червоної Армії та флоту. Автор малюнку медалі — художник О. Б. Жук.

Медаль «70 років Збройних Сил СРСР» має форму правильного круга діаметром 32 мм, виготовлена з латуні.

На лицьовому боці медалі розміщені профільні погрудні зображення льотчика, моряка та солдата сухопутних військ. По колу розміщені лаврові гілки. У верхній частині медалі — зображення п'ятикутної зірки, у нижній — дати «1918» та «1988».

На зворотному боці медалі — напис «70 ЛЕТ ВООРУЖЕННЫХ СИЛ СССР», нижче напису — лавро-дубовий вінок. Усі зображення та написи — випуклі.

Медаль за допомогою вушка і кільця з'єднується з п'ятикутною колодочкою, обтягнутою шовковою муаровою стрічкою червоного кольору шириною 24 мм. По краях стрічки — подовжні смужки зеленого кольору, по центру — подовжня смужка блакитного кольору з двома смужками золотавого кольору по боках.

Нагородження медаллю

[ред. | ред. код]

Ювілейною медаллю «70 років Збройних Сил СРСР» нагороджувалися:

  • особи офіцерського складу, а також старшини, мічмани та військовослужбовці понадстрокової служби, які станом на 23 лютого 1988 року знаходилися на дійсній військовій службі у Збройних силах СРСР, ВМФ СРСР, прикордонних та внутрішніх військах, військах та органах КДБ;
  • колишні червоногвардійці, військовослужбовці, що брали участь у бойових діях із захисту СРСР у лавах Збройних сил СРСР, партизани громадянської та німецько-радянської воєн;
  • особи, звільнені з дійсної військової служби у запас або відставку, які прослужили у Радянській армії, ВМФ, прикордонних та внутрішніх військах, військах та органах КДБ 20 або більше календарних років;
  • особи, нагороджені у період проходження дійсної військової служби орденами СРСР або медалями:

Медаль носиться на лівій стороні грудей, за наявності у нагородженого інших медалей СРСР розташовується після медалі «60 років Збройних Сил СРСР».

Станом на 1 січня 1995 року ювілейною медаллю «70 років Збройних Сил СРСР» було проведено приблизно 9 842 160 нагороджень.

Посилання

[ред. | ред. код]