Медаль «70 років Збройних Сил СРСР»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Медаль «70 років Збройних Сил СРСР»
Медаль «70 лет Вооружённых Сил СССР»
70YSAF.jpg
70 years saf rib.png
Країна Flag of the USSR (1936-1955).svg СРСР
Тип Медаль
Вручається: :
діючим особам офіцерського складу, а також старшинам, мічманам та військовослужбовцям понадстрокової служби; деяким категоріям колишніх військовиків Радянської армії
Статус не видається
Нагородження
Параметри круг діаметром 32мм, латунь
Засновано: 24 січня 1988
Нагороджено: 9 842 160
Нагороджені:
Категорія:Нагороджені медаллю «70 років Збройних Сил СРСР» (628)
Черговість
Старша нагорода 60 years saf rib.png Медаль «60 років Збройних Сил СРСР»
Молодша нагорода 50thMilitiaRIbbon.png Медаль «50 років радянській міліції»

CMNS: Медаль «70 років Збройних Сил СРСР» у Вікісховищі

Меда́ль «70 ро́ків Збро́йних Сил СРСР» — ювілейна медаль, державна нагорода СРСР. Введена указом Президії Верховної Ради СРСР 24 січня 1988 року в ознаменування 70-ї річниці від створення Робітничо-Селянської Червоної Армії та флоту. Автор малюнку медалі — художник О. Б. Жук.

Опис[ред. | ред. код]

Медаль «70 років Збройних Сил СРСР» має форму правильного круга діаметром 32 мм, виготовлена з латуні.

На лицьовому боці медалі розміщені профільні погрудні зображення льотчика, моряка та солдата сухопутних військ. По колу розміщені лаврові гілки. У верхній частині медалі — зображення п'ятикутної зірки, у нижній — дати «1918» та «1988».

На зворотному боці медалі — напис «70 ЛЕТ ВООРУЖЕННЫХ СИЛ СССР», нижче напису — лавро-дубовий вінок. Усі зображення та написи — випуклі.

Медаль за допомогою вушка і кільця з'єднується з п'ятикутною колодочкою, обтягнутою шовковою муаровою стрічкою червоного кольору шириною 24 мм. По краях стрічки — подовжні смужки зеленого кольору, по центру — подовжня смужка блакитного кольору з двома смужками золотавого кольору по боках.

Нагородження медаллю[ред. | ред. код]

Ювілейною медаллю «70 років Збройних Сил СРСР» нагороджувалися:

  • особи офіцерського складу, а також старшини, мічмани та військовослужбовці понадстрокової служби, які станом на 23 лютого 1988 року знаходилися на дійсній військовій службі у Збройних силах СРСР, ВМФ СРСР, прикордонних та внутрішніх військах, військах та органах КДБ;
  • колишні червоногвардійці, військовослужбовці, що брали участь у бойових діях із захисту СРСР у лавах Збройних сил СРСР, партизани громадянської та німецько-радянської воєн;
  • особи, звільнені з дійсної військової служби у запас або відставку, які прослужили у Радянській армії, ВМФ, прикордонних та внутрішніх військах, військах та органах КДБ 20 або більше календарних років;
  • особи, нагороджені у період проходження дійсної військової служби орденами СРСР або медалями:

Медаль носиться на лівій стороні грудей, за наявності у нагородженого інших медалей СРСР розташовується після медалі «60 років Збройних Сил СРСР».

Станом на 1 січня 1995 року ювілейною медаллю «70 років Збройних Сил СРСР» було проведено приблизно 9 842 160 нагороджень.

Посилання[ред. | ред. код]