Медаль «40 років Збройних Сил СРСР»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Медаль «40 років Збройних Сил СРСР»
Медаль «40 лет Вооружённых Сил СССР»
40 years armed forces of the USSR OBVERSE.jpg
40 years saf rib.png
Країна Flag of the USSR (1936-1955).svg СРСР
Тип Медаль
Вручається: маршалам, генералам, адміралам, офіцерам, старшинам, сержантам, солдатам та матросам
Підстава:
станом на 23 лютого 1958 року знаходилися в особовому складі Збройних сил СРСР, ВМФ СРСР, військ МВС, військ та органів КДБ
Статус не видається
Нагородження
Параметри круг діаметром 32мм, латунь
Засновано: 18 грудня 1957
Нагороджено: 820 080
Нагороджені:
Категорія:Нагороджені медаллю «40 років Збройних Сил СРСР» (439)
Черговість
Старша нагорода 30 years saf rib.png Медаль «30 років Радянській Армії та Флоту»
Молодша нагорода 50 years saf rib.png Медаль «50 років Збройних Сил СРСР»

CMNS: Медаль «40 років Збройних Сил СРСР» у Вікісховищі

Меда́ль «40 ро́ків Збро́йних Сил СРСР» — ювілейна медаль, державна нагорода СРСР. Введена указом Президії Верховної Ради СРСР 18 грудня 1957 року в ознаменування 40-ї річниці від створення Робітничо-Селянської Червоної Армії та флоту. Автор малюнку медалі — художник Гоголин.

Опис[ред. | ред. код]

Медаль «40 років Збройних Сил СРСР» має форму правильного круга діаметром 32 мм, виготовлена з латуні.

На лицьовій стороні медалі розміщене барельєфне зображення профіля В. І. Леніна, у нижній частині — рельєфний напис «40», розташований на перехрещених дубово-лаврових гілках.

На оборотній стороні медалі — написи «В ОЗНАМЕНОВАНИЕ СОРОКОВОЙ ГОДОВЩИНЫ» (по колу) та «ВООРУЖЕННЫХ СИЛ СССР», «1918-1958» (в центрі). Внизу — маленьке зображення п'ятикутної зірки. Усі написи та зображення на медалі — випуклі.

Медаль за допомогою вушка і кільця з'єднується з п'ятикутною колодочкою, обтягнутою шовковою муаровою стрічкою сірого кольору шириною 24 мм з червоними смужками шириною 2 мм — двома по центру та двома по краях.

Нагородження медаллю[ред. | ред. код]

Ювілейною медаллю «40 років Збройних Сил СРСР» нагороджувалися усі маршали, генерали, адмірали, офіцери, а також старшини, сержанти, солдати та матроси понадстрокової служби, які станом на 23 лютого 1958 року знаходилися в особовому складі Збройних сил СРСР, ВМФ СРСР, військ МВС, військ та органів КДБ.

Медаль носиться на лівій стороні грудей, за наявності у нагородженого інших медалей СРСР розташовується після медалі «30 років Радянській Армії та Флоту».

Станом на 1 січня 1995 року ювілейною медаллю «40 років Збройних Сил СРСР» було проведено приблизно 820 080 нагороджень.

Посилання[ред. | ред. код]