Медаль Нахімова

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Медаль Нахімова
Медаль Нахимова
Країна СРСР
Тип Медаль
Вручається: матросам і рядовим, старшинам і сержантам, мічманам і пропорщикам Військово-морського флоту та морських частин прикордонних військ
Підстава:
за вмілі, ініціативні та сміливі дії, що сприяли успішному виконанню бойових завдань кораблів та частин на морських театрах; за мужність при захисті державного морського кордону; за самовідданість при виконанні військового обов'язку
Статус не видається
На честь: Нахімов Павло Степанович
Нагородження
Параметри круг діаметром 36 мм, бронза
Засновано: 3 березня 1944
Перше: 10 квітня 1944, групі моряків Північного флоту СРСР
Нагороджено: понад 14 000
Нагороджені:
Категорія:Нагороджені медаллю Нахімова (5)
Черговість
Старша нагорода Медаль «За бойові заслуги»
Молодша нагорода Медаль «За трудову доблесть»
Відповідає Медаль «За бойові заслуги»

CMNS: Медаль Нахімова у Вікісховищі

Меда́ль Нахі́мова — медаль, державна нагорода СРСР для осіб рядового та сержантсько-старшинського складу, а також мічманів ВМФ СРСР. Введена указом Президії Верховної Ради СРСР 3 березня 1944 року в один день із встановленням ордену Нахімова, який вручався адміралам та офіцерам флоту. Автори медалі — художники Діодоров, Хомич і Волков.

Опис[ред. | ред. код]

Медаль Нахімова має форму правильного круга діаметром 36 мм, виготовлена з бронзи.

На лицьовому боці — рельєфне зображення адмірала П. С. Нахімова у профіль, напис «Адмирал Нахимов». Внизу — дві лаврові гілки, між якими — п'ятикутна зірка.

На зворотному боці — рельєфне зображення вітрильника, в обрамленні круга з троса, накладеного на два схрещені якорі. Круг обрамлений якірним ланцюгом.

Медаль за допомогою вушка і кільця з'єднується з п'ятикутною колодочкою, обтягнутою шовковою муаровою стрічкою синього кольору шириною 24 мм. На стрічці  — три подовжні смужки білого кольору шириною 3 мм, відстань між смужками — 2 мм, відступи від країв стрічки до білих смужок — 5,5 мм.

Нагородження медаллю[ред. | ред. код]

Медаллю Нахімова нагороджувалися матроси і рядові, старшини і сержанти, мічмани і прапорщики Військово-морського флоту. Нагородження проводилося за:

  • вмілі, ініціативні та сміливі дії, що сприяли успішному виконанню бойових завдань кораблів та частин на морських театрах;
  • за мужність при захисті державного морського кордону;
  • за самовідданість при виконанні військового обов'язку.

Першими медаль Нахімова отримали 10 квітня 1944 р. моряки Північного флоту: сержант Колосов М. А., червонофлотці Толстов Є. В. та Мошков Ф. Г.

Медаль носиться на лівій стороні грудей, за наявності у нагородженого інших медалей СРСР розташовується після медалі «За бойові заслуги».

Станом на 1 січня 1995 року медаллю Нахимова було проведено понад 14 000 нагороджень.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]