Медаль Нахімова

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Медаль Нахімова
Медаль Нахимова
На честь (епонім) Нахімов Павло Степанович
MedalNakhimovRib.png
Medal of Nakhimov.png
Країна Flag of the Soviet Union (1924–1955).svg СРСР
Тип Медаль
Кому вручається матросам і рядовим, старшинам і сержантам, мічманам і пропорщикам Військово-морського флоту та морських частин прикордонних військ
Підстава :
за вмілі, ініціативні та сміливі дії, що сприяли успішному виконанню бойових завдань кораблів та частин на морських театрах; за мужність при захисті державного морського кордону; за самовідданість при виконанні військового обов'язку
Статус не видається
Нагородження
Параметри круг діаметром 36 мм, бронза
Засновано: 3 березня 1944
Перше: 10 квітня 1944, групі моряків Північного флоту СРСР
Нагороджено: понад 14 000
Список нагороджених
Category:Recipients of the Medal of Nakhimov[d] (0)
Черговість
Старша нагорода CombatRibbon.png Медаль «За бойові заслуги»
Молодша нагорода Outstanding achievements labor.png Медаль «За трудову доблесть»
Відповідає CombatRibbon.png Медаль «За бойові заслуги»

Медаль Нахімова у Вікісховищі?

Меда́ль Нахі́мова — медаль, державна нагорода СРСР для осіб рядового та сержантсько-старшинського складу, а також мічманів ВМФ СРСР. Введена указом Президії Верховної Ради СРСР 3 березня 1944 року в один день із встановленням ордену Нахімова, який вручався адміралам та офіцерам флоту. Автори медалі — художники Діодоров, Хомич і Волков.

Опис[ред. | ред. код]

Медаль Нахімова має форму правильного круга діаметром 36 мм, виготовлена з бронзи.

На лицьовому боці — рельєфне зображення адмірала П. С. Нахімова у профіль, напис «Адмирал Нахимов». Внизу — дві лаврові гілки, між якими — п'ятикутна зірка.

На зворотному боці — рельєфне зображення вітрильника, в обрамленні круга з троса, накладеного на два схрещені якорі. Круг обрамлений якірним ланцюгом.

Медаль за допомогою вушка і кільця з'єднується з п'ятикутною колодочкою, обтягнутою шовковою муаровою стрічкою синього кольору шириною 24 мм. На стрічці  — три подовжні смужки білого кольору шириною 3 мм, відстань між смужками — 2 мм, відступи від країв стрічки до білих смужок — 5,5 мм.

Нагородження медаллю[ред. | ред. код]

Медаллю Нахімова нагороджувалися матроси і рядові, старшини і сержанти, мічмани і прапорщики Військово-морського флоту. Нагородження проводилося за:

  • вмілі, ініціативні та сміливі дії, що сприяли успішному виконанню бойових завдань кораблів та частин на морських театрах;
  • за мужність при захисті державного морського кордону;
  • за самовідданість при виконанні військового обов'язку.

Першими медаль Нахімова отримали 10 квітня 1944 р. моряки Північного флоту: сержант Колосов М. А., червонофлотці Толстов Є. В. та Мошков Ф. Г.

Медаль носиться на лівій стороні грудей, за наявності у нагородженого інших медалей СРСР розташовується після медалі «За бойові заслуги».

Станом на 1 січня 1995 року медаллю Нахимова було проведено понад 14 000 нагороджень.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]