Медаль «За освоєння надр і розвиток нафтогазового комплексу Західного Сибіру»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Медаль «За освоєння надр і розвиток нафтогазового комплексу Західного Сибіру»
Медаль «За освоение недр и развитие нефтегазового комплекса Западной Сибири»
PetrochemicalSiberiaRibbon.gif
Medal For Development of the Petrochemical Complex of Western Siberia.jpg
Країна Flag of the Soviet Union (1924–1955).svg СРСР
Тип Медаль
Кому вручається робітникам та службовцям
Підстава за активну участь в освоєнні надр і розвитку нафтогазового комплексу Західного Сибіру
Статус не видається
Нагородження
Параметри круг діаметром 32 мм, латунь
Засновано: 28 липня 1978
Нагороджено: 25 000
Список нагороджених
Категорія:Нагороджені медаллю "За освоєння надр і розвиток нафтогазового комплексу Західного Сибіру" (0)
Черговість
Старша нагорода
Медаль «За перетворення Нечорнозем'я РРФСР»
Молодша нагорода 20 years saf rib.png Медаль «XX років Робітничо-Селянській Червоній Армії»

Медаль «За освоєння надр і розвиток нафтогазового комплексу Західного Сибіру» у Вікісховищі?

Меда́ль «За осво́єння надр і ро́звиток нафтога́зового ко́мплексу За́хідного Сибі́ру»  — медаль, державна нагорода СРСР. Введена указом Президії Верховної Ради СРСР 28 липня 1978 року. Автор малюнку медалі — художник С. А. Поманський.

Опис[ред. | ред. код]

Медаль «За освоєння надр і розвиток нафтогазового комплексу Західного Сибіру» має форму правильного круга діаметром 32 мм, виготовлена з латуні.

На лицьовому боці медалі зображено серп і молот на тлі нафтових веж, газозбірників та трубоукладника. По колу — напис «За освоение недр и развитие нефтегазового комплекса Западной Сибири», унизу — зображення п'ятикутної зірочки.

На зворотному боці — напис «СССР», на тлі — зображення п'ятикутної зірки, від якої розходяться промені, утворюючи п'ятикутник. Унизу — схрещені лаврова та дубова гілки. Усі зображення і написи на медалі — випуклі.

Медаль «За освоєння надр і розвиток нафтогазового комплексу Західного Сибіру» за допомогою вушка і кільця з'єднується з п'ятикутною колодочкою, обтягнутою шовковою муаровою стрічкою шириною 24 мм. Стрічка складається з двох подовжніх зелених смужок завширшки 6 мм кожна по краях та блакитної завширшки 6 мм у центрі. Зелені та блакитна смужки розділені білою завширшки 1 мм та чорною завширшки 2 мм.

Нагородження медаллю[ред. | ред. код]

Медаллю «За освоєння надр і розвиток нафтогазового комплексу Західного Сибіру» нагорожувалися активні учасники освоєння надр і розвитку нафтогазового комплексу Західного Сибіру за самовіддану працю з виявлення, розвідування та розробки нафтових і газових покладів; видобутку і промислової переробки нафти і газу; будівництва виробничих і житлово-господарських об'єктів, транспортних магістралей; з енергопостачання, транспортного та іншого обслуговування нафтогазового комплексу; а також робітники науково-дослідних і проектно-конструкторських організацій, установ та організацій невиробничої галузі, партійних, радянських, профспілкових та комсомольських органів, що знаходилися на території нафтогазового комплексу, які своєю сумлінною працею зробили внесок у його розвиток.

Як правило, нагороджувалися працівники, що проробили у зоні нафтогазового комплексу Західного Сибіру щонайменше 3 роки.

Медаль носиться на лівій стороні грудей, за наявності у нагородженого інших медалей СРСР розташовується після медалі «За перетворення Нечорнозем'я РРФСР».

Усього медаллю «За освоєння надр і розвиток нафтогазового комплексу Західного Сибіру» було проведено близько 25 000 нагороджень.

Посилання[ред. | ред. код]