Медаль «60 років Збройних Сил СРСР»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Медаль «60 років Збройних Сил СРСР»
Медаль «60 лет Вооружённых Сил СССР»
60 years saf rib.png
60YSAF.jpg
Країна Flag of the Soviet Union (1924–1955).svg СРСР
Тип Медаль
Кому вручається: :
діючим особам офіцерського складу, а також старшинам, мічманам та військовослужбовцям понадстрокової служби; деяким категоріям колишніх військовиків Радянської армії
Статус не видається
Нагородження
Параметри круг діаметром 32мм, латунь
Засновано: 28 січня 1978
Нагороджено: 10 723 340
Список нагороджених
Категорія:Нагороджені медаллю «60 років Збройних Сил СРСР» (565)
Черговість
Старша нагорода 50 years saf rib.png Медаль «50 років Збройних Сил СРСР»
Молодша нагорода 70 years saf rib.png Медаль «70 років Збройних Сил СРСР»

CMNS: Медаль «60 років Збройних Сил СРСР» у Вікісховищі

Меда́ль «60 ро́ків Збро́йних Сил СРСР»  — ювілейна медаль, державна нагорода СРСР. Введена указом Президії Верховної Ради СРСР 28 січня 1978 року в ознаменування 60-ї річниці від створення Робітничо-Селянської Червоної Армії та флоту. Автор малюнку медалі — художник Л. Д. Пилипенко.

Опис[ред. | ред. код]

Медаль «60 років Збройних Сил СРСР» має форму правильного круга діаметром 32 мм, виготовлена з латуні.

На лицьовому боці медалі розміщене зображення солдата Радянської армії з автоматом на тлі спрямованих угору ракет та військових літаків у польоті. Праворуч від фігури — морський горизонт із зображенням підводного човну, над яким розташовані дати «1918» та «1978».

На зворотному боці медалі — розташовані по колу написи «Шестьдесят лет» та «Вооруженных Сил СССР», розділені зірочками. У центрі — зображення п'ятикутної зірки, всередині якої зображено молот та плуг, накладене на схрещені гвинтівку та шашку. Усі зображення та написи — випуклі.

Медаль за допомогою вушка і кільця з'єднується з п'ятикутною колодочкою, обтягнутою шовковою муаровою стрічкою сірого кольору шириною 24 мм. По краях стрічки — подовжні червоні смужки шириною 5 мм, по центру — подовжня смужка золотавого кольору шириною 1 мм.

Нагородження медаллю[ред. | ред. код]

Ювілейною медаллю «60 років Збройних Сил СРСР» нагороджувалися:

  • особи офіцерського складу, а також старшини, мічмани та військовослужбовці понадстрокової служби, які станом на 23 лютого 1978 року знаходилися на дійсній військовій службі у Збройних силах СРСР, ВМФ СРСР, військах МВС, військах та органах КДБ;
  • колишні червоногвардійці, військовослужбовці, що брали участь у бойових діях із захисту СРСР у лавах Збройних сил СРСР, партизани громадянської та німецько-радянської воєн;
  • особи, звільнені з дійсної військової служби у запас або відставку, які прослужили у Радянській армії, ВМФ, військах МВС СРСР, військах та органах КДБ 20 або більше календарних років, або були нагороджені у період проходження дійсної військової служби орденами СРСР або медалями:

Медаль носиться на лівій стороні грудей, за наявності у нагородженого інших медалей СРСР розташовується після медалі «50 років Збройних Сил СРСР».

Станом на 1 січня 1995 року ювілейною медаллю «60 років Збройних Сил СРСР» було проведено приблизно 10 723 340 нагороджень.

Посилання[ред. | ред. код]