Національна єдність

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Національна Єдність
англ. Nasjonal Samling
логотип
Голова партії:Відкун Квіслінг
Країна:Норвегія Норвегія
Штаб-квартира:Осло
Дата заснування:13 травня 1933
Дата розпуску:8 травня1945 (заборонена)
Ідеологія:націоналізм соціалізм
націонал-соціалізм
Кількість членів:не менше 300—500 на рочатку. 1943 рік ~45 тисяч.У 1945 році 60 тис.
Друкований орган:Вільні люди(газета)
Девіз:Heil og Sæl
Третій Рейх Націонал-соціалізм
Основні поняття

Диктатура Вождизм Правиця Шовінізм Нацистська расова політика Мілітаризм Антидемократизм

Ідеологія

Народний рух «25 пунктів» «Моя боротьба» Недолюдина Нюрнберзькі расові закони Расова теорія Гюнтера расова політика «Міф двадцятого століття»

Історія

Товариство Тулє Німецька робоча партія Третій Рейх Ніч довгих ножів Кришталева ніч Друга світова війна Рішення чеського питання / Рішення єврейського питання Катастрофа європейського єврейства Голокост Нюрнберзький процес

Персоналії

Адольф Гітлер Відкун Квіслінг Войтех Тука Генріх Гіммлер Герман Герінг Рудольф Гесс

Організації

НСДАП СА СС Гітлер'югенд Гестапо Вервольф Союз німецьких дівчат Юнгфольк Союз дівчаток Зимова допомога Німецький робітничий фронт Сила через радість Віра та краса Націонал-соціалістичні (мехкорпус авіакорпус народна благодійність жіноча організація союз студентів союз лікарів союз вчителів союз юристів союз допомоги жертвам війни)

Нацистські партії та рухи

Угорщина Північний Кавказ Бельгія Нідерланди Чечня Норвегія Латвія Білорусь

Споріднені поняття

Фашизм Антикомунізм Неонацизм Інтегральний націоналізм Нацистський окультизм


Національна єдність (зустрічаються такі варіанти як Національна згода чи Національний союз, норв. Nasjonal Samling) — норвезька ультраправа політична партія (1933—1945).


Партійний значок
прапор партії

Історія[ред. | ред. код]

Партія «Національна єдністт» була заснована колишнім міністром оборони Норвегії Відкуном Квіслінгом в 1933 році. Її ідеологія бащувалась на спробі синтеза демократії, націонал-соціалізму та комунізму, протн в народі її мало хто підтримував. Головні політичні сили країни не хотіли співпрацювати із Квіслінгом.

Післе того, як на парламентських виборах у жовтні 1933 року «Національна Єдність» набрала 2,2 % голосів —цього не хватило навіть на одне місце у парламенті, на комунальних виборах 1934 року її доля зменшилась до 1,5 %, а на парламентських виборах 1936 року — до 1,8 %. Згодом, на комунальних виборах 1937 року вона отримала лише 0,06 %.

Партія отримала невелику підтримку в північних областях, а також в сільських регіонах Північній Норвегії. В західних областях Норвегії «Національна Єдність» була доволі не мопулярна і часто її не підтримував ніхто зовсім.

Квіслінг і його прибічники широко використовували елементи символіки древньої скандинавії, тим самим підкреслювали в своєму обличі своє походження від вікінгів «духу вікінгів» та «героїчного загальнонімецького минулого». Так, бойові загони партії отримали назву «хірд» (Hird) — на подобі дружин скандинавських конунгів.

Після оккупації країни німецькими військами в 1940 році «Національна Єдність», які співпрацювала із німецькими окупаційними властями, що було відкинуто більшістю норвежців, хоча партії вдалось все ж таки задучити до себе 57000 членів, що складало 1,8 % населення. Це були головним чином службовці і чиновники, які вступали в паотію через вигоду , але деякі щ яких в той самий спосіб думали що вони тільки таким шляхом можуть перешкодоти полювній владі німців в країні. При цьому якщо до 1940 року це була чисто буржуазна партія, то згодом число працівників в ній виросло на 30 %, так що за час німецької оккупації «Національна Єдність» стала партію бідних. Осінню 1943 р. партія досягла своєї «стелі» і нараховувала 43 тис. людей (тобто 1,5 % дорослого населення країни).

Ця партія стала в значній ступені органом окупаційної влади . Німецький рейхкомісаріат Йозеф Тербовен 25 вересня 1940 року об'явив «Національну єдність» єдиною законою політичною партією Норвегії. Під керівництвом Відкуна Квіслінга «Націонадьна єдність» стала головною колобараційною партією країни, хоча, 8алишалася в залежності від німецьких властей.

8 травня 1945 року партія бкла заборонена. Багато членів партії були заарештовані і засуджені, а лідер Аідкун Квіслінг був стачений.


Уніформа і знаки розпізнавання[ред. | ред. код]

Зліва на право: Частини уніформ, знаків розпізнавання, рангів , прикрашення,командувача підрозділом Німецька СС Норвегія.
Програма[ред. | ред. код]

Програма НЖ, розроблена Гансом Якобсеном, проповідувала концепцію "лідерства", створення корпоративної держави, автономію профспілок, участь робітників в управліні державою, догляд за селянськими господарствами, обов'язки по роботі. Націоналіст Самлінг проголосив створення так званої "Великої Норвегіх", маючи на увазі збільшення територій до меж вікінгів, а також об'єднання Північної Німеччини, Скандинавії та Великої Британії. У 1936 році Квіслінг оголосив ідею створення особливої Північної Ліги Націй (Nordisk Folkeforbund), а в червні 1939 року брав участь у з'їзді, що проходив у Любеку.

НЄ виступала проти парламентської демократії, а також комунізму. Він представляв інтереси нацистської Німеччини та фашистської Італії, а також співпрацю з ними.

Посилання[ред. | ред. код]

Шаблон:Навигация