Зимова допомога

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Третій Рейх Націонал-соціалізм
Основні поняття

Диктатура Вождизм Правиця Шовінізм Нацистська расова політика Мілітаризм Антидемократизм

Ідеологія

Народний рух «25 пунктів» «Моя боротьба» Недолюдина Нюрнберзькі расові закони Расова теорія Гюнтера расова політика «Міф двадцятого століття»

Історія

Товариство Тулє Німецька робоча партія Третій Рейх Ніч довгих ножів Кришталева ніч Друга світова війна Рішення чеського питання / Рішення єврейського питання Катастрофа європейського єврейства Голокост Нюрнберзький процес

Персоналії

Адольф Гітлер Відкун Квіслінг Войтех Тука Генріх Гіммлер Герман Герінг Рудольф Гесс

Організації

НСДАП СА СС Гітлер'югенд Гестапо Вервольф Союз німецьких дівчат Юнгфольк Союз дівчаток Зимова допомога Німецький робітничий фронт Сила через радість Віра та краса Націонал-соціалістичні (мехкорпус авіакорпус народна благодійність жіноча організація союз студентів союз лікарів союз вчителів союз юристів союз допомоги жертвам війни)

Нацистські партії та рухи

Угорщина Північний Кавказ Бельгія Нідерланди Чечня Норвегія Латвія Білорусь

Споріднені поняття

Фашизм Антикомунізм Неонацизм Інтегральний націоналізм Нацистський окультизм


Зимова допомога (нім. Winterhilfswerk des Deutschen Volkes, WHVзимова допомога німецькому народу) — щорічна кампанія в Третьому Рейху зі збору засобів на паливо для бідних[1]. Також фонд засобів, зібраних для допомоги бідним та безробітним. Заснований 13 вересня 1933 року фонд ставив своєю метою зміцнення «народної спільноти» та зниження фінансового навантаження на державу. Пізніше Зимовій допомозі також доручалися пропагандистські завдання зі швидкої та наочної ліквідації наслідків військових руйнувань та боротьби з бідністю. Діяльність організації входила до компетенції Імперського міністерства народної просвіти та пропаганди, організаційно Зимова допомога входила до складу «Націонал-соціалістичної народної благодійності».

Ідея та історія товариства[ред. | ред. код]

Поштова марка 1943 року, прибуток від продажів йде на користь «WHW»

Концептуальні засади Зимової допомоги були позичені у франкістській Іспанії у якій кампанія зі збору коштів мала назву Auxilio de Invierno.

Фінансування фонду здійснювалося на основі системи зборів, пожертв, лотерей, добровільної передачі фонду заробітної платні, а також виконання суспільно-корисних робіт. Збори на вулицях і по домівкам з продажем значків у зимові місяці (з 1933 по 1943 роки було випущено близько 8 тисяч різноманітних значків) усіляко підтримувались нацистською пропагандою та мали значний суспільний резонанс. Брати участь у зборі коштів для Зимової допомоги виголошувалось чимало знаменитих діячів мистецтва та політики. В зборі засобів активно залучалися молодіжні організації нацистської Німеччини - Гітлер'югенд та Союз німецьких дівчат. Виробництво значків, організоване у Тюрингії і Габлонці, відігравало значну роль в економіці цих регіонів.

Окрім значків Зимова допомога також розповсюджувала пропагандистські буклети у формі книжок-малюток, які можна було повісити на різдвяну ялинку. Такі книжечки складалися з суцільних портретів фюрера – з усміхненими громадянами Рейху, в Рейхсканцелярії, з робітниками, з похилою селянкою та закінчувалися коротким зверненням Роберта Лея.

За перший зимовий сезон Зимова допомога зібрала відповідно до офіційних даних 358,1 млн рейхсмарок. Старт другому сезону Зимової допомоги дав 9 жовтня 1934 року Адольф Гітлер. Розмір зібраних коштів зростав у наступні роки, однак фінансова звітність Зимової допомоги громадськості не надавався.


Цікаві факти[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]