Почесні громадяни Донецька

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Почесний громадянин Донецька — почесне звання, що присуджується на сесії міської ради Донецька за активну участь у суспільно-політичному житті міста та високі трудові показники. Засноване 26 січня 1969 року рішенням міської Ради депутатів трудящих.

Список почесних громадян Донецька[ред. | ред. код]

Портрет Ім'я Рід діяльності Дата присвоєння звання Формулювання
Man silhouette silver.svg Колісніченко Микола Антонович персональний пенсіонер союзного значення 1968 За самовіддане служіння Батьківщині, високі показники в праці та активну участь у суспільно-політичному житті міста.
Man silhouette silver.svg Рильський-Рильников Тимофій Іванович персональний пенсіонер союзного значення 1968 За самовіддане служіння Батьківщині, високі показники в праці та активну участь у суспільно-політичному житті міста.
Man silhouette silver.svg Дерев'янко Іван Петрович персональний пенсіонер союзного значення 1968 За самовіддане служіння Батьківщині, високі показники в праці та активну участь у суспільно-політичному житті міста.
Man silhouette silver.svg Родяхін Костянтин Дмитрович персональний пенсіонер союзного значення 1968 За самовіддане служіння Батьківщині, високі показники в праці та активну участь у суспільно-політичному житті міста.
Man silhouette silver.svg Петрухін Кузьма Андрійович вальцювальник Донецького металургійного заводу, Герой Соціалістичної Праці 1968 За самовіддане служіння Батьківщині, високі показники в праці та активну участь у суспільно-політичному житті міста.
Man silhouette silver.svg Агарков Михайло Миколайович гірник очисного вибою шахти № 30 1968 За самовіддане служіння Батьківщині, високі показники в праці та активну участь у суспільно-політичному житті міста.
Man silhouette silver.svg Антонов Володимир Семенович генерал-майор, Герой Радянського Союзу, колишній командир 301-ї стрілецької дивізії. 1968 За мужність і героїзм, проявлені в роки Великої Вітчизняної війни в боях за звільнення Донецька та активну участь у військово-патріотичному вихованні трудящих на честь 25-ї річниці визволення Донбасу від гітлерівських загарбників.
Man silhouette silver.svg Владичанський Антон Станіславович гвардії генерал-майор, колишній командир 50-ї гвардійської стрілецької дивізії. 1976 За багаторічну плідну роботу по комуністичному вихованню трудящих та активну участь у суспільно-політичному житті міста.
Man silhouette silver.svg Байдебура Павло Андрійович письменник, голова правління Донецької організації спілки письменників України 1976 За багаторічну плідну роботу по комуністичному вихованню трудящих та активну участь у суспільно-політичному житті міста.
Ivan Strelchenko.jpg Стрельченко Іван Іванович двічі Герой Соціалістичної Праці, лауреат Державної премії СРСР, депутат Верховної Ради СРСР, начальник ділянки шахти «Трудовська» 1982—1984 За самовіддане служіння Батьківщині, високі показники в праці та активну участь у суспільно-політичному житті міста.
Man silhouette silver.svg Соколов Валентин Павлович Герой Соціалістичної Праці, бригадир прохідників шахти ім. Челюскінців виробничого об'єднання «Донецьквугілля». 1982—1984 За самовіддане служіння Батьківщині, високі показники в праці та активну участь у суспільно-політичному житті міста.
Man silhouette silver.svg Фатєєв Іван Федорович Герой Радянського Союзу, старший інженер виробничого об'єднання «Донецьквугілля». 1985—1988 За мужність і героїзм, проявлені в роки Великої Вітчизняної війни в боях за звільнення Донецька та активну участь у військово-патріотичному вихованні трудящих.
Nadezhda Popova.jpg Попова Надія Василівна льотчиця, Герой Радянського Союзу, член Радянського комітету ветеранів війни. 1985—1988 За мужність і героїзм, проявлені в роки Великої Вітчизняної війни в боях за звільнення Донецька та активну участь у військово-патріотичному вихованні трудящих.
Man silhouette silver.svg Шутов Віктор Васильович письменник, член спілки письменників України 1993 За мужність і героїзм, проявлені в роки Великої Вітчизняної війни в боях за звільнення Донецька та активну участь у військово-патріотичному вихованні трудящих.
Sergei Bubka (2007) cropped.jpg Бубка Сергій Назарович спортсмен, чемпіон Європи, світу та Олімпійських ігор, 35-разовий рекордсмен світу зі стрибків з жердиною, заслужений майстер спорту СРСР, Герой України. 1993 За пропаганду фізичної культури і спорту серед дітей та учнівської молоді, здорового способу життя, надання методичної і матеріальної допомоги донецьким дитячо-юнацьким спортивним школам, ефективне розширення спортивних, культурних і ділових міжнародних зв'язків, зміцнення миру і дружби між народами, підвищення авторитету м. Донецька на міжнародній арені.
Man silhouette silver.svg Писарєв Вадим Якович соліст балету Донецького академічного театру опери та балету, лауреат міжнародних конкурсів, народний артист України. 1993 За пропаганду балетного мистецтва, прославляння на міжнародних конкурсах школи донецького балету, створення яскравих запам'ятовуються образів у партіях класичного і сучасного репертуару у великих концертних програмах, організацію школи хореографічної майстерності і надання їй статусу міжнародного, проведення в місті свят мистецтв «Зірки світового балету», підвищення авторитету м. Донецька на міжнародній арені.
Man silhouette silver.svg Нурмагамбетов Сагадат Кажахметович учасник відвоювання Донецька 1993 За мужність і героїзм, проявлені в роки Великої Вітчизняної війни в боях за звільнення Донецька і на честь 50-ї річниці визволення Донбасу від гітлерівських загарбників.
Man silhouette silver.svg Герасименко Микола Михайлович учасник відвоювання Донецька 1993 За мужність і героїзм, проявлені в роки Великої Вітчизняної війни в боях за звільнення Донецька і на честь 50-ї річниці визволення Донбасу від гітлерівських загарбників.
Man silhouette silver.svg Блінов Борис Володимирович учасник відвоювання Донецька 1993 За мужність і героїзм, проявлені в роки Великої Вітчизняної війни в боях за звільнення Донецька і на честь 50-ї річниці визволення Донбасу від гітлерівських загарбників.
Man silhouette silver.svg Ратников Микола Нефедович учасник відвоювання Донецька 1993 За мужність і героїзм, проявлені в роки Великої Вітчизняної війни в боях за звільнення Донецька і на честь 50-ї річниці визволення Донбасу від гітлерівських загарбників.
Man silhouette silver.svg Ревенко Тимофій Андрійович професор, заслужений діяч науки України, дійсний член Всесвітньої організації хірургів, травматологів-ортопедів. 1995 За великий внесок у розвиток травматології та ортопедії, підготовку і виховання кваліфікованих кадрів для медичних установ Донецька і в зв'язку з 75-річчям з дня народження.
Man silhouette silver.svg Звягільський Юхим Леонідович голова ради орендарів підприємства «Шахта імені О. Ф. Засядька», генеральний директор шахти, Герой Соціалістичної Праці. 1998 За великий особистий внесок у розвиток вугільної промисловості Донбасу і Донецька, величезну роботу з соціально-економічного розвитку міста, активну та плідну громадсько-політичну діяльність на благо донеччан.
Man silhouette silver.svg Бондар Григорій Васильович генеральний директор Донецького обласного протипухлинного центру, професор, заслужений діяч науки, член-кореспондент Академії медичних наук України. 1998 За великий особистий внесок у розвиток онкологічної хірургії, величезну наукову і викладацьку діяльність, активну та плідну громадську роботу/
Man silhouette silver.svg Кулага Іван Іванович директор обласного пошуково-видавничого агентства «Книга Пам'яті України». 1999 За великий особистий внесок по встановленню та увічнення пам'яті імен воїнів, полеглих в боях за Батьківщину, активну участь у ветеранському русі та вихованні підростаючого покоління.
Man silhouette silver.svg Шевченко Володимир Павлович ректор Донецького національного університету, академік НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України. 2000 За великий особистий внесок у розвиток освіти і науки у місті, активну участь у громадському та культурному житті Донецька.
Man silhouette silver.svg Лунєв Микола Стефанович президент громадської регіональної організації земляцтва донбасівців в Москві. 2000 За активну громадську роботу, великий особистий внесок у зміцнення економічних, наукових і культурних зв'язків між містами Москвою і Донецьком.
Чумаченко М..JPG Чумаченко Микола Григорович почесний директор Інституту економіки промисловості НАН України, академік НАН України, доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України. 2000 За великий особистий внесок у розвиток економіки та науки у місті, підготовку економістів вищої кваліфікації для народного господарства, активну участь у громадському та культурному житті Донецька.
Spitsyn vladimir kuzmich.jpg Спицин Володимир Кузьмович помічник голови Донецької обласної державної адміністрації. 2001 За великий особистий внесок у розвиток м. Донецька, активну громадську роботу та високу громадянську позицію.
Man silhouette silver.svg Поважний Станіслав Федорович ректор Донецької державної академії управління. 2001 За великий внесок у формування нових економічних основ, вагомі успіхи у професійній і громадській діяльності в м. Донецьку.
Man silhouette silver.svg Краснянський Леонід Наумович член правління земляцтва донбасівців, перший заступник керівника комплексу перспективного розвитку міста, керівник департаменту позабюджетної політики будівництва м. Донецька. 2002 За великий особистий внесок у зміцнення економічних, наукових і культурних зв'язків між містами Москвою і Донецьком.
Man silhouette silver.svg Мамутов Валентин Карпович директор Інституту економіко-правових досліджень НАН України, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки. 2002 За великий особистий внесок у розвиток соціально-економічної сфери науки та освіти в місті, багаторічну плідну наукову, дослідницьку та громадську роботу.
Владимир Рыбак.jpg Рибак Володимир Васильович народний депутат України, донецький міський голова (19932002). 2002 За великий особистий внесок у соціально-економічний, культурний і духовний розвиток м. Донецька.
Man silhouette silver.svg Маслова Джемаа Сергіївна заступник голови Правління Промінвестбанку — начальник Головного управління Промінвестбанку в Донецькій області. 2002 За великий особистий внесок у розвиток банківської справи, економічного і соціально-культурного розвитку міста, активну життєву позицію.
Man silhouette silver.svg Богатирьов Костянтин Іванович голова Донецької міської Ради ветеранів. 2003 За великий особистий внесок в роботу ветеранського руху міста, активну участь у суспільно-політичному житті міста Донецька та високу громадянську позицію.
Man silhouette silver.svg Пеунов Вадим Костянтинович письменник, член Національної спілки письменників України. 2003 За великий особистий внесок у розвиток культурного життя міста Донецька, багаторічну плідну роботу в жанрах літератури та публіцистики, активну участь у громадському житті міста і виховання молодого творчого покоління.
Man silhouette silver.svg Сургай Микола Сафонович директор інституту «УкрНДІпроект», доктор технічних наук, професор. За великий особистий внесок по впровадженню прогресивних форм розвитку вугільної промисловості, соціальної сфери міста Донецька та активну громадську роботу.
RIAN archive 399455 1980 Summer Olympics Champion Nadezhda Tkachenko crop.jpg Ткаченко Надія Володимирівна тренер-викладач з легкої атлетики спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву профспілок, чемпіонка XXII Олімпійських ігор, багаторазова чемпіонка і неперевершена рекордсменка світу, Європи, Радянського Союзу, України в легкоатлетичному багатоборстві, учасниця трьох олімпіад, Заслужений майстер спорту СРСР. 2005 За вагомийі внесок у зміцнення дружніх зв'язків і авторитету м. Донецька, Донецької області та України в світовому масштабі, у розвиток фізичної культури і спорту, виховання підростаючого покоління в м. Донецьку.
Man silhouette silver.svg Сомов Віктор Георгійович голова виконкому Донецької міської Ради (19761978). 2005 За вагомий внесок у соціально-економічний, культурний розвиток і благоустрій міста Донецька, активну громадську діяльність, встановлення дружніх зв'язків та економічних, культурних відносин між містами Москвою і Донецьком.
Man silhouette silver.svg Чайка Володимир Кирилович генеральний директор Донецького регіонального центру охорони материнства та дитинства. 2005 За вагомі особисті заслуги у розвитку акушерства і гінекології, високий професіоналізм, впровадження сучасних методів діагностики і лікування, плідну наукову діяльність і підготовку висококваліфікованих фахівців.
Isinbaeva.JPG Ісинбаєва Олена Гаджиївна чемпіонка XXVIII Олімпійських ігор, 18-кратна рекордсменка світу зі стрибків з жердиною, Заслужений майстер спорту з легкої атлетики, дворазова переможниця міжнародного турніру «Зірки жердини». 2006
Mr. Rinat Akhmetov.jpg Ахметов Рінат Леонідович президент футбольного клубу «Шахтар», народний депутат України, заслужений працівник фізичної культури і спорту України. 2006 За великий особистий внесок у розвиток футболу в місті, розширення і зміцнення матеріально-спортивної бази, забезпечення високих спортивних досягнень футбольної команди «Шахтар», підвищення іміджу міста Донецька у світовому масштабі, зміцнення міжнародних економічних, дружніх і спортивних зв'язків, широку громадську діяльність і в зв'язку з 70-річчям з дня утворення футбольного клубу «Шахтар».
Man silhouette silver.svg Ландик Валентин Іванович народний депутат України, Заслужений машинобудівник України. За плідну науково-технічну і виробничу діяльність, вагомий особистий внесок у розвиток машинобудування, виробництво конкурентоспроможної вітчизняної продукції, збільшення обсягів виробництва товарів народного споживання в Донецьку, активну громадсько-політичну роботу в місті.
Kobzon with mic.JPG Кобзон Йосип Давидович голова комітету з культури, депутат Державної думи Російської Федерації, Народний артист СРСР, член Правління Земляцтва Донбасівців Москви. 2007 За вагомий особистий внесок у розвиток культури в місті Донецьку, активну громадську діяльність, розвиток культурних і дружніх зв'язків між містами Донецьком і Москвою.
Lucescumircea.jpg Мірча Луческу румунський футбольний тренер, головний тренер ФК «Шахтар» 2009

Посилання[ред. | ред. код]