Проект Фенікс (SETI)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Радіотелескоп Паркс

Проект «Фенікс» — проект SETI з пошуку позаземних цивілізацій за допомогою аналізу радіосигналів. Був розпочатий незалежним Інститутом SETI в Маунтін-В'ю, Каліфорнія.

Роботи по проекту «Фенікс» розпочалися у лютому 1995 року з використанням найбільшого в південній півкулі радіотелескопу Паркс, розташованого в Новому Південному Уельсі, Австралія.

З вересня 1996 по квітень 1998 року в проекті також був задіяний радіотелескоп Грін Бенк Національної Радіоастрономічної Обсерваторії в Західні Вірджинії.

У серпні 1998 року проект «Фенікс» переїхав в Аресібо. У зв'язку з високим науковим попитом на найбільші радіотелескопи світу, «Фенікс» вів спостереження протягом двох сесій на рік. Кожна сесія тривала три-чотири тижні. Щоб уникнути підвищеного рівня радіоперешкод протягом дня, спостереження проводилися в основному вночі, приблизно з 17:00 вечора до 8:00 ранку за місцевим часом в Аресібо.

Замість того, щоб сканувати все небо в пошуках можливих радіопредач від позаземних цивілізацій, зусилля учасників проекту були скеровані на дослідження найближчих зірок, схожих на Сонце. На основі каталогу придатних для життя зірок HabCat, було обстежено близько 800 зірок в межах 200 світлових років. Сигнали шукали в діапазоні 1000 — 3000 мегагерц. [1]

У березні 2004 року було оголошено, що після дослідження 800 зірок не було виявлено нічого схожого на інопланетні сигнали. Керівник проекту Пітер Бекуса зазначив:«Ми змушені зробити висновок, що ми живемо серед дуже тихих сусідів».

Посилання[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  1. Targeted Star Search. SETI Institute. Процитовано 2016-04-17. (англ.)