Проект Фенікс (SETI)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Радіотелескоп Паркс

Проект «Фенікс» — проект SETI з пошуку позаземних цивілізацій за допомогою аналізу радіосигналів. Був розпочатий незалежним Інститутом SETI в Маунтін-В'ю, Каліфорнія.

Роботи по проекту «Фенікс» розпочалися у лютому 1995 року з використанням найбільшого в південній півкулі радіотелескопу Паркс, розташованого в Новому Південному Уельсі, Австралія.

З вересня 1996 по квітень 1998 року в проекті також був задіяний радіотелескоп Грін Бенк Національної Радіоастрономічної Обсерваторії в Західні Вірджинії.

У серпні 1998 року проект «Фенікс» переїхав в Аресібо. У зв'язку з високим науковим попитом на найбільші радіотелескопи світу, «Фенікс» вів спостереження протягом двох сесій на рік. Кожна сесія тривала три-чотири тижні. Щоб уникнути підвищеного рівня радіоперешкод протягом дня, спостереження проводилися в основному вночі, приблизно з 17:00 вечора до 8:00 ранку за місцевим часом в Аресібо.

Замість того, щоб сканувати все небо в пошуках можливих радіопредач від позаземних цивілізацій, зусилля учасників проекту були скеровані на дослідження найближчих зірок, схожих на Сонце. Було обстежено близько 800 зірок в просторі, обмеженому 200 світловими роками. Сигнали шукали в діапазоні 1000 — 3000 мегагерц.

У березні 2004 року було оголошено, що після дослідження 800 зірок не було виявлено нічого схожого на інопланетні сигнали. Керівник проекту Пітер Бекуса зазначив:«Ми змушені зробити висновок, що ми живемо серед дуже тихих сусідів».

Посилання[ред.ред. код]