Обсерваторія Аресібо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Парабола радіотелескопа
Вид згори

Обсерваторія Аресібо — обсерваторія, розташована неподалік міста Аресібо в Пуерто-Рико, на радіотелескопі якої було здійснене перше довідне відкриття екзопланети.

Загальний опис[ред.ред. код]

Обсерваторія Аресібо керується університетом Корнелла під угодою про співпрацю з Національним науковим фондом США. Код обсерваторії — «251». Обсерваторія також є Національним центром астрономії та іоносфери (НЦАІ) (англ. National Astronomy and Ionosphere Center (NAIC)[1]), хоча для позначення офіційно використовується обидві назви (НЦАІ радше належить до організації, яка працює як обсерваторія та має офіс у Корнелльському університеті).

Радіотелескоп обсерваторії (305 м) є другим найбільшим у світі з тих, що використовують одну апертуру й поступається лише телескопу FAST (Five hundred meter Aperture Spherical Telescope). Він використовується для досліджень у галузі радіоастрономії, фізики атмосфери і радіолокаційних спостережень за об'єктами Сонячної системи. Робота телескопа визначається внесенням пропозицій в обсерваторії, які оцінюються незалежною радою суддів.

Пристрій відомий не лише фахівцям, а й широкому загалу, оскільки був зафільмований у помітних кінострічках та телевізійної продукції. Він отримав додаткове міжнародне визнання в 1999 році, коли почав збирати відомості для проекту SETI@home.

Центр був включений у перелік Національного реєстру історичних місць США (NRHP) 2008 року.

Історія[ред.ред. код]

Будівництво центру було розпочате в 1960 році. Первісним призначенням радіотелескопа було вивчення іоносфери Земли. Автор ідеї будівництва: професор Корнелльского університету Уильям Гордон[2].

Цікаві факти[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Виноски[ред.ред. код]