Kepler-22 b

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Kepler-22 b — екзопланета, що, найімовірніше, належить до типу мінінептунів, хоча не виключений варіант суперземлі. Це перша підтверджена знайдена телескопом «Кеплер» екзопланета, яка обертається в зоні, придатній для життя, навколо зорі, подібної до Сонця[1][2]. Існування планети було зафіксовано наземними спостереженнями. Задля підтвердження планетної природи Kepler-22 b застосували метод, що полягає у виключенні всіх можливих хибних варіантів, які можуть імітувати проходження планет.

Відкриття[ред. | ред. код]

Світанок на екзопланеті Kepler-22 b в уяві художника

Про відкриття планети було оголошено 5 грудня 2011 року[3]. Радіус знайденої екзопланети приблизно в 2,4 рази більший від земного; вона перебуває на відстані близько 620 світлових років від нашої планети, осяювана зорею Kepler-22. Остання, як і Сонце, має спектральний клас G.[3][4].

Орбіта[ред. | ред. код]

Kepler-22 b віддалена від свого світила приблизно на 127,5 млн км, а період обертання планети дорівнює приблизно 290 земним добам[5].

Можливість життя[ред. | ред. код]

Відстань від Kepler-22 b до материнської зорі Kepler-22 приблизно на 15 % менша, ніж відстань від Землі до Сонця[6]. При цьому світловий потік від материнської зорі до екзопланети приблизно на 25 % слабший від сонячного на Землі. Такі обставини передбачають помірний клімат. За відсутності атмосфери температура на поверхні Kepler-22 b буде близька до −11° C. Якщо ж на планеті існує атмосфера, то через парниковий ефект температура сягатиме приблизно +22°C[3][4].

Приблизні розміри Землі, Kepler-22b і Юпітера.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]