Профспілкові вісті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Профспілкові вісті
Logo Prof VISTI.jpg.
Тип тижневик
Мова українська
Видавець Підприємство «Профінформ» Федерації профспілок України
Формат A3

Засновано 1990
Головний редактор Олексій Плаксін
Обсяг 16
Головний офіс Київ, Майдан Незалежності, 2
Наклад 7900
Передплатний індекс
(Укрпошта)
22152

psv.org.ua

«Профспілко́ві ві́сті» — друкована всеукраїнська щотижнева газета Федерації професійних спілок України (ФПУ).

Історія[ред. | ред. код]

Історія видання «Профспілкові вісті» тісно пов'язана зі становленням і розвитком профспілкового руху в незалежній Україні. На Установчому з'їзді професійних спілок України 1990 року в Києві на базі Укрпрофради було створено Федерацію незалежних профспілок України (ФНПУ). Одразу після цього ФНПУ заснувала власний друкований орган — всеукраїнське щотижневе видання «Профспілкова газета». Чорно-білий тижневик виходив українською мовою на 8 сторінках формату А4. Видавець — інформаційне агентство профспілок України «Профінформ».

«Профспілкову газету» 1999 року перейменовано на «Профспілкові вісті», а з 2003-го вона почала виходити на 12 шпальтах. Потім щотижневик перереєстрували на двомовне 16 сторінкове видання (2006), а згодом з ініціативи редакції першу й шістнадцяту шпальти почали випускати в повному кольорі.

У жовтні 2010 року змінено дизайн газети, яка перейшла на повнокольоровий друк, запропоновано низку нових рубрик.

На виконання Стратегії інформаційної діяльності Федерації профспілок України на 2018—2021 роки підприємство «Профінформ» спільно з прес-центром ФПУ підготували новий формат газети «Профспілкові вісті» (оновлений № 17 газети випущено у світ 26 квітня 2018 року — напередодні Дня праці).

Рубрики[ред. | ред. код]

Серед основних рубрик тижневика такі: «Суспільство», «Резонанс», «Соціальне партнерство», «Регіональні новини», «Людина і праця», «Листи в редакцію», «Офіційно», «Внутрішнє життя», «Культура», «Спорт» та ін.

Видавець[ред. | ред. код]

Підприємство «Профінформ» ФПУ, крім газети «Профспілкові вісті», з 1999 року видає щомісячну брошуру «Бібліотечка голови профспілкового комітету» на 48 сторінках формату А5. Це збірник документів, коментарів, практичних порад та методичних рекомендацій, які лідери профактиву можуть використовувати в повсякденній діяльності[1].

Директор підприємства й головний редактор газети Олексій Плаксін.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Профспілкові вісті. Архів оригіналу за 6 лютого 2017. Процитовано 15 лютого 2017. 

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]