Порадниця

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Порадниця
Тип щотижневе видання
Формат А3

Власник COOP Media
Видавець COOP Media print
Редактор Тетяна Власюк
Засновано 1994
Мова українська, російська
Головний офіс м. Київ, вул. Чигоріна, 12

Веб-сторінка:
www.poradnica.com.ua

Порадниця — всеукраїнська щотижнева газета. Друкується на базі медіахолдингу «COOP Media» (раніше ПСК "Редакція газети "Вісті Центральної спілки споживчих товариств України).

Газета виходить у двох варіантах: українською та російською мовами.

Раз на два тижні газета супроводжується тематичними додатками «Рукоділля» та «Порадниця юридична»

Історія[ред.ред. код]

Газета «Порадниця» була заснована у 1994 році як додаток до кооперативного видання «Вісті». Додаток був представлений 16-сторінковою газетою формату А5.

При цьому за наступний, 1995 рік, було видано лише чотири випуски газети (наклад кожного становив 13-14 тис. прим.), які розповсюджувалися через роздрібну мережу Укоопспілки.

У 1996 році «Порадниця» починає виходити як самостійне видання. Газета друкується двічі на місяць обсягом 8 сторінок формату А3. Її наклад за передплатою становить 23 тис. прим. А редакція переїжджає з офісу Укоопспілки у своє власне помешкання.

За рік наклад видання зростає до позначки 80 тис. прим.

Починаючи з 1998 року «Порадниця» виходить щотижнево.

Наприкінці 2000 року загальний наклад видання становить 1 млн 747 тис. прим. Газета стає найбільш багатотиражним виданням України[1]. А вже 2001 року «Порадниця» встановлює рекорд передплати — тираж газети становить 1 млн 521 тис. екземплярів[2].

З 2007 року «Порадниця» стає повнокольоровим виданням. Також в кольорі виходять додатки «Рукоділля» та «Порадниця юридична».

З 2008 року обсяг кожного номеру газети становить 16 сторінок.

У 90-х роках ХХ століття літературним редактором «Порадниці» працювала письменниця-фантастка Наталія Набока (Гайдамака).[3]

Власні проекти[ред.ред. код]

Знаковою і найбільш відомою рубрикою газети є «Порадницька гостина», в рамках якої публікуються інтерв'ю з відомими українцями. За час існування проекту гостями видання стали Ольга Сумська, Влада Литовченко, Сніжана Єгорова, Маша Єфросиніна, Марія Бурмака, Алла Мазур,Євгенія Гапчинська та багато інших.

У квітні 2015 року «Порадниця» почала випускати серію тематичних видань «Господиня», яка присвячена корисним порадами із найрізноманітніших сфер життя: від здоров'я та краси до садівництва та ремонтних робіт. Важливо відзначити, що на відміну від тематичних додатків, які йдуть бонусом до основного видання, «Господиня» є самостійним виданням, яке реалізується окремо через роздрібні мережі. Реклама кампанія, яка супроводжувала вихід нового видання в світ, була високо оцінена як читачами, так і pr-експертами[4].

Примітки[ред.ред. код]