Порадниця

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Порадниця
Тип щотижневе видання
Формат А3

Власник COOP Media
Видавець COOP Media print
Редактор Тетяна Власюк
Засновано 1994
Мова українська, російська
Головний офіс м. Київ, вул. Чигоріна, 12

Веб-сторінка:
www.poradnica.com.ua

Порадниця — всеукраїнська щотижнева газета. Друкується на базі медіахолдингу «COOP Media» (раніше ПСК "Редакція газети "Вісті Центральної спілки споживчих товариств України).

Газета виходить у двох варіантах: українською та російською мовами.

Раз на два тижні газета супроводжується тематичними додатками «Рукоділля» та «Порадниця юридична»

Історія[ред. | ред. код]

Газета «Порадниця» була заснована у 1994 році як додаток до кооперативного видання «Вісті». Додаток був представлений 16-сторінковою газетою формату А5.

При цьому за наступний, 1995 рік, було видано лише чотири випуски газети (наклад кожного становив 13-14 тис. прим.), які розповсюджувалися через роздрібну мережу Укоопспілки.

У 1996 році «Порадниця» починає виходити як самостійне видання. Газета друкується двічі на місяць обсягом 8 сторінок формату А3. Її наклад за передплатою становить 23 тис. прим. А редакція переїжджає з офісу Укоопспілки у своє власне помешкання.

За рік наклад видання зростає до позначки 80 тис. прим.

Починаючи з 1998 року «Порадниця» виходить щотижнево.

Наприкінці 2000 року загальний наклад видання становить 1 млн 747 тис. прим. Газета стає найбільш багатотиражним виданням України[1]. А вже 2001 року «Порадниця» встановлює рекорд передплати — тираж газети становить 1 млн 521 тис. екземплярів[2].

З 2007 року «Порадниця» стає повнокольоровим виданням. Також в кольорі виходять додатки «Рукоділля» та «Порадниця юридична».

З 2008 року обсяг кожного номеру газети становить 16 сторінок.

У 90-х роках ХХ століття літературним редактором «Порадниці» працювала письменниця-фантастка Наталія Набока (Гайдамака).[3]

Власні проекти[ред. | ред. код]

Знаковою і найбільш відомою рубрикою газети є «Порадницька гостина», в рамках якої публікуються інтерв'ю з відомими українцями. За час існування проекту гостями видання стали Ольга Сумська, Влада Литовченко, Сніжана Єгорова, Маша Єфросиніна, Марія Бурмака, Алла Мазур,Євгенія Гапчинська та багато інших.

У квітні 2015 року «Порадниця» почала випускати серію тематичних видань «Господиня», яка присвячена корисним порадами із найрізноманітніших сфер життя: від здоров'я та краси до садівництва та ремонтних робіт. Важливо відзначити, що на відміну від тематичних додатків, які йдуть бонусом до основного видання, «Господиня» є самостійним виданням, яке реалізується окремо через роздрібні мережі. Реклама кампанія, яка супроводжувала вихід нового видання в світ, була високо оцінена як читачами, так і pr-експертами[4].

Примітки[ред. | ред. код]