Музика (журнал)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Музика
Тематика музична культура України
Періодичність виходу 6 разів на рік
Мова українська
Адреса редакції м. Київ, вул. Васильківська, 1
Головний редактор Володимир Корнійчук
Засновник Музичне товариство імені Миколи Леонтовича
Видавець Національне газетно-журнальне видавництво «Культура»
Країна видання Україна Україна
Рік заснування 1923
Обсяг 56 стор.
Передплатний індекс (Укрпошта) 74310
ISSN 0131-2367

Веб-сторінка: music.cultua.media

«Музика» — музичний ілюстрований науково-популярний журнал. В ньому представлено музичну культуру України в усьому її розмаїтті: історія мистецтва, творчість українських композиторів і виконавців різних жанрів, фестивалі, конкурси, концерти, музичні вистави, проблеми молодіжного мистецтва, освіти, науки, музичне життя української діаспори тощо.

Історична довідка[ред.ред. код]

Обкладинка журналу «Музика — масам», 1928
Обкладинка журналу «Музика — масам», 1928

Журнал «Музика» заснований у 1923 році в Києві як друкований орган Всеукраїнського музичного товариства імені Миколи Леонтовича. У 1928—1930 роках виходив під назвою «Музика — масам», у 1931-му — «Музика мас», у 1933—1941 — «Радянська музика» (вже як орган оргбюро Спілки композиторів України). У повоєнні роки повернув початкову назву. З 1970 року виходить як орган Міністерства культури України, Спілки композиторів України (тепер Національна спілка композиторів України) і Музичного товариства УРСР (тепер Всеукраїнська національна музична спілка). У різні роки з журналом співпрацювали видатні українські композитори і музикознавці: Климент Квітка, Микола Грінченко, Пилип Козицький, Михайло Вериківський, Микола Гордійчук, Микола Качеровський і багато-багато інших. Завжди був і залишається нині єдиним в Україні державним науково-популярним журналом з питань музичної культури.

З липня 2015 року журнал має й інтернет-версію[1].

Вміст[ред.ред. код]

У журналі представляється панорама сучасного музичного мистецтва. «Музика» коментує останні події, досліджує проблемні теми, обговорює те, що слід знати, і радить об'єкти, які варто подивитися, послухати, прочитати.

У журналі, зокрема, публікуються біографії славетних композиторів, інтерв'ю з відомими музикантами, інформація про зарубіжні гастролі українських колективів, міжнародні конкурси виконавців, найкращі українські навчальні заклади, вистави вітчизняних музичних театрів, фестивалі сучасного мистецтва.

Адреса[ред.ред. код]

  • 03040, м. Київ, вул. Васильківська,1, 2-й поверх, тел.: (044) 498 23 65
  • E-mail: zhurnal_muzyka@ukr.net

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]