Музика (журнал)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Музика
Muzyka cover.jpg

Журнал "Музика", №2 за 2016 рік
Країна видання Flag of Ukraine.svg Україна
Тематика музична культура України
Періодичність виходу 6 разів на рік
Мова українська
Адреса редакції м. Київ, вул. Васильківська, 1
Головний редактор Володимир Корнійчук
Засновник Музичне товариство імені Миколи Леонтовича
Видавець Національне газетно-журнальне видавництво «Культура»
Засновано 1923
Обсяг 48 стор.
Передплатний індекс (Укрпошта) 74310
ISSN 0131-2367

«Музика» — музичний ілюстрований науково-популярний журнал.

Історична довідка[ред. | ред. код]

Обкладинка журналу «Музика — масам», 1928
Обкладинка журналу «Музика — масам», 1928

Журнал «Музика» заснований у 1923 році в Києві як друкований орган Всеукраїнського музичного товариства імені Миколи Леонтовича. У 1928—1930 роках виходив під назвою «Музика — масам», у 1931-му — «Музика мас», у 1933—1941 — «Радянська музика» (вже як орган оргбюро Спілки композиторів України). У повоєнні роки повернув початкову назву. З 1970 року виходить як орган Міністерства культури України, Спілки композиторів України (тепер Національна спілка композиторів України) і Музичного товариства УРСР (тепер Всеукраїнська національна музична спілка). У різні роки з журналом співпрацювали видатні українські композитори і музикознавці: Климент Квітка, Микола Грінченко, Пилип Козицький, Михайло Вериківський, Микола Гордійчук, Микола Качеровський і багато інших. Завжди був і залишається нині єдиним в Україні державним науково-популярним журналом з питань музичної культури.

Нині часопис видається Державним підприємством «Національне газетно-журнальне видавництво» і продовжує традиції, закладені ще на початку 20-х років відомим українським музикознавцем Миколою Грінченком — його першим головним редактором, а по відновленню журналу в 1970 році часопис очолювали відомі музикознавці — Едуард Яворський, Тетяна Швачко, Ольга Голинська. З 2016 року журнал очолює відомий театрознавець і хореограф, заслужений журналіст України, лауреат премії Президента України «Українська книжка року» та премії в галузі театрознавства й театральної критики НСТДУ Володимир Корнійчук.

У 2015—2017 роках журнал мав інтернет-версію[1].

Вміст[ред. | ред. код]

На сторінках журналу «Музика» ви знайдете цікаві матеріали про міжнародні конкурси та фестивалі, концерти, оперні й балетні вистави, діяльність відомих музичних колективів, проблеми молодіжного мистецтва, освіти, науки, музичного життя української діаспори тощо. А також познайомитесь з творчими портретами славетних композиторів, прочитаєте інтерв'ю з відомими музикантами тощо.

Спеціалізований журнал «Музика» — це можливість бути в курсі подій сучасного мистецтва та поглиблювати свої знання у безмежному світі класичної музики.

Адреса[ред. | ред. код]

  • 03040, м. Київ, вул. Васильківська,1, 3-й поверх, тел.: (044) 498 23 67
  • E-mail: musmag@ukr.net

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Стартувала інтернет-версія журналу «Музика». Архів оригіналу за 29 вересень 2015. Процитовано 28 вересень 2015. 

Посилання[ред. | ред. код]