Музика (журнал)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Музика
Muzyka cover.jpg
Журнал "Музика", №2 за 2016 рік
Країна видання Flag of Ukraine.svg Україна
Тематика музична культура України
Періодичність виходу 6 разів на рік
Мова українська
Адреса редакції м. Київ, вул. Васильківська, 1
Головний редактор Володимир Корнійчук
Видавець ТОВ «Видавничий дім „Українська культура“»
Засновник Музичне товариство імені Миколи Леонтовича
Засновано 1923
Обсяг 48 стор.
Передплатний індекс (Укрпошта) 74310
ISSN 0131-2367, 0131-2367

«Му́зика» — музичний ілюстрований науково-популярний журнал.

Історична довідка[ред. | ред. код]

Обкладинка журналу «Музика — масам», 1928
Обкладинка журналу «Музика — масам», 1928.

Журнал «Музика» заснований у 1923 році в Києві як друкований орган Всеукраїнського музичного товариства імені Миколи Леонтовича.

Видання журналу «Музика» стало унікальною подією в музично-культурному житті України 20-х років ХХ сторіччя. Журнал зібрав величезну читацьку аудиторію і компенсував брак спеціальних музичних видань в Україні майже протягом десятиріччя. Підготовкою видання журналу займалася Видавнича комісія МТЛ, що підтверджує «Положення про Музичне видавництво» (1923 року):

« З метою поширення української музичної літератури, переважно сучасної, Музичне товариство імені Леонтовича закладає власне видавництво, що видає ноти, підручники, монографії, місячник “Музика”. «

До складу редакційної колегії входили провідні діячі МТЛ: Пилип Козицький (головний редактор), Микола Грінченко, Михайло Вериківський, Климентій Квітка, Григорій Верьовка, Павло Тичина, Борис Яновський тощо.

«Музика» протягом 1923–25 років виходила щомісячно тиражем 1500 примірників. З 1926 року Товариство починає видавати «Українську музичну газету», але через скрутні фінансові обставини її вийшло тільки 6 номерів, а друк журналу «Музика» поновлено з річною перервою 1927 року — раз на 2 місяці. У 1928 році після реорганізації МТЛ у ВУТОРМ журнал «Музика» змінює назву на «Музика масам», а з 1931 року — «Музика мас». Згодом він трансформується у «Радянську музику» (1933–34, 1936–41), що став органом Спілки радянських композиторів України. Редактори журналу цих часів — А. Ольховський і О. Білокопитов. Видання поновлене в 1970 році, продовжує виходити й сьогодні.

До 2018 року часопис видавався Державним підприємством «Національне газетно-журнальне видавництво», нині його засновником є ТОВ «Видавничий дім „Українська культура“». Творчий колектив продовжує традиції, закладені ще на початку 1920-х років Всеукраїнським музичним товариством імені Миколи Леонтовича. З 2016 року журнал очолює відомий театрознавець і хореограф, заслужений журналіст України, лауреат премії Президента України «Українська книжка року» та премії в галузі театрознавства й театральної критики НСТДУ Володимир Корнійчук.

У 2015—2017 роках журнал мав інтернет-версію[1].

Реформування 2019 року[ред. | ред. код]

Видання Національного газетно-журнального видавництва, в тому числі і журнал «Музика», не були реформовані згідно Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» через відмову Міністерства культури України вийти зі складу співзасновників.

14 лютого 2019 року журнал «Музика» отримав нове свідоцтво про державну реєстрацію № 23729-13569Р. Новим засновником газети виступило Товариство з обмеженою відповідальністю "Видавничий дім «Українська культура», створене 28 грудня 2018 року редакціями видань Національного газетно-журнального видавництва.[2]

24 квітня 2019 року Національна спілка журналістів України за перешкоджання реформуванню видань «Українська культура», «Музика», «Культура і життя» та «Кримська світлиця» включила Міністра культури України Євгена Нищука до антирейтингу «Ворогів реформування преси».[3]

Хронологія змін назв і засновників[ред. | ред. код]

Головні редактори[ред. | ред. код]

Вміст[ред. | ред. код]

На сторінках журналу «Музика» ви знайдете цікаві матеріали про міжнародні конкурси та фестивалі, концерти, оперні й балетні вистави, діяльність відомих музичних колективів, проблеми молодіжного мистецтва, освіти, науки, музичного життя української діаспори тощо. А також познайомитесь з творчими портретами славетних композиторів, прочитаєте інтерв'ю з відомими музикантами тощо.

Спеціалізований журнал «Музика» — це можливість бути в курсі подій сучасного мистецтва та поглиблювати свої знання у безмежному світі класичної музики.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Стартувала інтернет-версія журналу «Музика». Архів оригіналу за 29 вересня 2015. Процитовано 28 вересня 2015. 
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 6 листопада 2021. Процитовано 31 травня 2020. 
  3. Гройсман, Омелян та Смілянський очолили Антирейтинг «Ворогів реформування преси», — НСЖУ (ОНОВЛЕНО. Архів оригіналу за 7 травня 2019. Процитовано 31 травня 2020. 
  4. irbis-nbuv.gov.ua. Архів оригіналу за 3 червня 2020. Процитовано 18 березня 2022. 

Посилання[ред. | ред. код]