Публій Клавдій Пульхр (консул 249 року до н. е.)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Публій Клавдій Пульхр (295—247 роки до н. е.) — політичний та військовий діяч Римської республіки.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з патриціанського роду Клавдіїв. Син Аппія Клавдія Цека, консула 307 року до н. е. Першим із свого роду отримав когномен Пульхр, тобто «чудовий». У 253 році до н. е. був обраний курульним еділом. У 249 році до н. е. стає консулом (разом з Луцієм Юнієм Пулом). Отримав командування військом на Сицилії для війни з Карфагеном. Під час командування виявив пиху та необачність. Припинив облогу м.Лілібей й спрямував римський флот до Дрепану. Незважаючи на несприятливе ворожіння розпочав бій з карфагенським флотом на чолі із Адгербалом, в якому римляни зазнали поразки. Отримав наказ призначити диктатора, у відповідь Публій Клавдій призначив диктатором свого вільновідпущенника Марка Клавдія Глікія. Але його не було визнано й призначено Авла Атілія Калатина.

У подальшому народні трибуни Пулліон та Фунданій звинувати Публія Клавдія Пульхра у державній зраді. Втім коміції, що зібралися для суду були розігнані зливою, наступного разу на розгляд справи народним трибуном було накладено вето. Але у 247 році до н. е. на Клавдія було накладено значний штраф.

Родина[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • T. Robert S. Broughton: The Magistrates Of The Roman Republic. Vol. 1: 509 B.C. — 100 B.C.. Cleveland / Ohio: Case Western Reserve University Press, 1951. Unveränderter Nachdruck 1968. (Philological Monographs. Hrsg. von der American Philological Association. Bd. 15, Teil 1), zu 253 v. Chr. siehe S. 211f, zu 249 v. Chr. S. 214f
  • William Smith, Dictionary of Greek and Roman Biography and Mythology, 13, Boston: Little, Brown and Company, Vol.1 p. 768. URL consultato il 23 agosto 2011.