Гай Клавдій Центон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Гай Кла́вдій Це́нтон (290 — 212 роки до н. е.) — політичний діяч Римської республіки часів Другої Пунічної війни.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з патриціанського роду Клавдієв. Син Аппія Клавдія Цека, консула 307 року до н. е. Про молоді роки його мало відомо. Центон став консулом у 240 році до н.е (разом з Марком Семпронієм Тудітаном). У 225 році до н. е. обраний цензором (разом із Марком Юнієм Пера). Брав активну участь у житті республіки під час Другої Пунічної війни. У 216 році до н. е. призначений інтеррексом внаслідок того, що під час обрання диктатором Луція Ветурія Філона було виявлено порушення. Центону було доручено обрати нових консулів. Ними стали Гай Терренція Варрон та Луцій Емілій Павло.

У 213 році до н. е. обраний диктатором для проведення виборів вищих магістратів. Завдяки Центону новими консулами стали Квінт Фульвій Флак, його начальник кінноти, та небіж Центона — Аппій Клавдій Пульхр. Незадовго після того Гай Клавдій Центон помер.

Родина[ред.ред. код]

Діти:

  • Гай Клавдій Центон

Джерела[ред.ред. код]

  • Fasti Capitolini
  • Friedrich Münzer: Claudius 104). In: Paulys Realencyclopädie der classischen Altertumswissenschaft (RE). Band III,2, Stuttgart 1899, Sp. 2694.
  • George Converse Fiske (1902). «The Politics of the Patrician Claudii». Harvard Studies in Classical Philology (Harvard University Press) XIII: 42.