Нумерій Фабій Бутеон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Нумерій Фабій Бутеон
Народився 1 тисячолітті до н. е.
Помер 3 століття до н. е.
Громадянство
(підданство)
Стародавній Рим
Діяльність політик, військовослужбовець
Суспільний стан Патрицій
Посада начальник кінноти, давньоримський сенатор[d][1] і консул[1]

Нуме́рій Фа́бій Буте́он (лат. Numerius Fabius Buteo; близько 288 до н.е. — після 224 до н.е.) — політичний та військовий діяч Римської республіки, учасник Першої Пунічної війни, консул 247 року до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Фабіїв. Син Марка Фабія Бутеона. Про молоді роки немає відомостей.

У 247 році до н. е. його обрано консулом разом з Луцієм Цецилієм Метеллом. У цей час точилася перша війна з Карфагеном. На чолі римського війська Нумерій Бутеон взяв в облогу одне з останніх карфагенських міст на Сицилії — Дрепанум. Захватом цієї важливої фортеці римляни намагалися завершити війну з Карфагеном. Під час облоги Бутеон розбив карфагенян й захопив острів Пелій поблизу Дрепанума, проте оволодіти самим містом не зміг.

У 224 році Луцій Цецилій Метелл, якого призначили диктатором, у свою чергу призначив Бутеона начальником кінноти. Останній мав допомагати Метеллу у проведенні коміцій. Про подальшу долю Нумерія Фабія Бутеона немає відомостей.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Friedrich Münzer: Fabius 55) // Paulys Realenzyklopädie der klassischen Altertumswissenschaft. Bd. VI 2. Stuttgart 1907. Sp. 1760f. (нім.)
  • Fasti Capitolini (лат.)
  1. а б Thomas Robert Shannon Broughton The Magistrates of the Roman RepublicSociety for Classical Studies, 1951. — ISBN 0-89130-812-1, 0-89130-811-3