Репортери без кордонів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Репортери без кордонів
Reporters Without Borders.svg
Абревіатура RSF
Засновано 1985
Тип громадська організація
Правовий статус неприбуткова організація
Штаб-квартира Париж
Членство Initiative Transparent Civil Society[d]
Керівник Christophe Deloire[d]
Штат працівників
  • 120 осіб
Веб-сайт rsf.org
Нагороди

Репортери без кордонів у Вікісховищі?

Репортери без кордонів (РБК, фр. Reporters sans frontières, RSF, англ. Reporters Without Borders, RWB) — міжнародна недержавна організація захисту прав людини, яка оберігає свободу слова у всьому світі. Організація проводить боротьбу з цензурою та виступає за звільнення журналістів, котрі знаходяться в ув'язненні, пов'язаному з їх професійною діяльністю. При цьому організація опирається на параграф 19 Загальної декларації прав людини. Організація заснована в 1985 році в Парижі. З 2008 року генеральним секретарем організації є Жан-Франсуа Жуйяр (Jean-François Julliard).

За спільними дослідженнями РБК та Міжнародної федерації журналістів найнебезпечнішими регіонами для журналістів є ті, де проходять війни та вибори. За даними активістів RWB, у 2009 році у світі загинуло 76 журналістів, з них 13 — у Мексиці, 9 — у Сомалі, 7 — у Пакистані та 6 — у Росії.[1]

Організація щорічно публікує Індекс свободи преси, що є рейтингом країн за рівнем дотримання принципів вільних медіа. Рейтинг опрацьовується на базі анкетування журналістів, науковців та інших спеціалістів в усьому світі. Останній опубліковано 30 січня 2016 року.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]