Сервій Сульпіцій Руф (військовий трибун з консульською владою 388 року до н. е.)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сервій Сульпіцій Руф
Ім'я при народженні Servius Sulpicius Rufus
Народився невідомо
Помер невідомо
Громадянство Римська республіка
Місце проживання Рим
Діяльність політик, державний і військовий діяч
Посада військовий трибун з консульською владою
Термін 388, 384 і 383 роки до н. е.
Рід Сульпіції
Батько Квінт Сульпіцій Камерін Претекстат, консул 434 року до н. е.
Родичі брат — Квінт Сульпіцій Лонг, військовий трибун з консульською владою 390 року до н. е.

Се́рвій Сульпі́цій Руф (лат. Servius Sulpicius Rufus; V—IV століття до н. е.) — політичний, державний і військовий діяч Римської республіки; військовий трибун з консульською владою 388, 384 і 383 років до н. е.

Біографічні відомості[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Сульпіціїв. Був сином Квінта Сульпіція Камеріна Претекстата, консула 434 року до н. е. і братом Квінта Сульпіція Лонга, військового трибуна з консульською владою 390 року до н. е.

Перша трибунська каденція[ред. | ред. код]

388 року до н. е. його було обрано військовим трибуном з консульською владою разом з Титом Квінкцієм Цинціннатом Капітоліном, Квінтом Сервілієм Пріском Фіденатом, Луцієм Лукрецієм Триципітіном Флавом, Луцієм Аквілієм Корвом і Луцієм Юлієм Юлом. Під час цієї каденції римські війська розбили еквів. Під час війни в Етрурії проти Тарквінії нанесли супротивнику ряд поразок та захопили міста Кортуоза і Контенебра.

Друга трибунська каденція[ред. | ред. код]

384 року до н. е. його було вдруге обрано військовим трибуном з консульською владою разом з Марком Фурієм Каміллом, Гаєм Папірієм Крассом, Публієм Валерієм Потітом Публіколою, Сервієм Корнелієм Малугіненом і Титом Квінкцієм Цинціннатом Капітоліном. Ця трибунська каденція стала відомою через через спроби Марка Манлія Капітоліна захопити одноосібно владу в Римі, через що відбувся судовий процес над ним і Марка Манлія скарали на смерть.

Третя трибунська каденція[ред. | ред. код]

383 року до н. е. його було втретє обрано військовим трибуном з консульською владою разом з Луцієм Валерієм Публіколою, Луцієм Емілієм Мамерціном, Авлом Манлієм Капітоліном, Луцієм Лукрецієм Триципітіном Флавом і Марком Требонієм. Під час цієї каденції почались декілька повстань проти Риму, але військові дії не відбулись через голод та моровицю, які виникли в Римі.

Про подальшу долю Сервія Сульпіція відомостей не збереглося, можливо він того року помер під час моровиці.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Тит Лівій Ab Urbe Condita VI, 4, 8 — 11; 21, 2 — 6. (лат.)
  • Friedrich Münzer, Sulpicius 94). In: Paulys Realencyclopädie der classischen Altertumswissenschaft (RE). Band IV A,1, Stuttgart 1931, Sp. 850—851. (нім.)