Спурій Фурій Медуллін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Спурій Фурій Медуллін
Ім'я при народженніSpurius Furius Medullinus
Народивсяневідомо
Стародавній Рим
Померневідомо
невідомо
ГромадянствоРимська республіка
Місце проживанняРим
Діяльністьполітик і військовий діяч
Суспільний станпатрицій
Посадавійськовий трибун з консульською владою
Термін378 рік до н. е.
РідФурії
БатькоЛуцій Фурій Медуллін (консул 413 року до н. е.)
Матиневідомо

Спу́рій Фу́рій Медуллі́н (лат. Spurius Furius Medullinus; IV століття до н. е.) — політичний і військовий діяч Римської респубілки, військовий трибун з консульською владою (консулярний трибун) 378 року до н. е.

Біографія

[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Фуріїв. Про молоді роки його, батьків відомості не збереглися. Ймовірно його братом був Луцій Фурій Медуллін, військовий трибун з консульською владою 381 і 369 років до н. е.

378 року до н. е. його було обрано військовим трибуном з консульською владою разом з Квінтом Сервілієм Фіденатом, Ліцінієм Мененієм Ланатом, Марком Горацієм Пульвіллом, Публієм Клелієм Сікулом і Луцієм Геганієм Мацеріном. Того часу, як в Римі патриції і плебеї дискутували щодо питання про римських громадян, яких віддавали в рабство через борги, вольски почали нищити сільську місцевість навколо міста. Сенат одразу ж організував військову кампанію, і армія була розділена на дві частини. Спурій Фурій і Марк Горацій вторглися на територію вольськів уздовж узбережжя. Оскільки вольски відмовилися від явних бойових дій, римляни вдалися до розграбування сільській місцевості супротивника. За цю каденцію були відновлені та реформовані правила царя Сервія Туллія стосовно різних коміцій. Цього ж року було встановлено дипломатичні відносини з тираном Сиракуз Діонісієм I.

Про подальшу долю Спурія Фурія відомостей немає.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Тит Лівій Ab Urbe Condita VI, 3, 31. (лат.)