Тепла підлога

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Терморегулятор
Електрокабелі, що формують систему обігріву

«Те́пла підло́га» — система з прокладенного у шарі підлоги нагрівального кабелю або водяної труби та терморегулятора з давачем температури підлоги (давачем на провіднику). Це дає змогу підтримувати постійну комфортну температуру підлоги, рівномірно обігрівати всю поверхню підлоги і забезпечувати оптимальний тепловий комфорт помешкання.

Термін «Тепла підлога» також помилково застосовують до системи «Опалення через поверхню підлоги», яка регулюється терморегулятором з давачем температури повітря. Для такої системи температура підлоги завжди буде змінна і залежати від температури зовнішнього повітря — тобто неможливо підтримання постійної (комфортної) температури підлоги і система «Тепла підлога» нереалізована. У плані енергоспоживання «Опалення через поверхню підлоги» дозволяє заощадити до 10-15 % витрат на опалення. На відміну від інших опалювальних приладів, така система більш рівномірно прогріває приміщення. Нагрівальній елемент у підлозі дозволяє вивільнити простір під вікнами чи стінами за рахунок відсутності неестетичних радіаторів. Також така система значно зменшує перенесення у повітрі частинок пилу, що може позначитись на покращенні здоров'я мешканців.

Системи «Тепла підлога» та «Опалення через поверхню підлоги» нормуються ДБН В.2.5-24-2012 «Електрична кабельна система опалення».

Переваги у використанні[ред. | ред. код]

Система «Тепла підлога» ― це передусім комфортна температура підлоги, простота в експлуатації, відносно низька вартість виробу. Для електричної основна перевага ― це незалежність від системи централізованого опалення. У системі «Тепла підлога» використовується терморегулятор з давачем температури підлоги.

Приклади вибору потужності[ред. | ред. код]

  • Необхідна потужність для «Теплої підлоги» як правило становить 135 Вт/м², для ванних кімнат — 160 Вт/м², максимально у підлогу встановлюється 200 Вт/м².
  • Необхідна потужність для «Опалення через підлогу» застосовується на рівні не меншому за розрахункові тепловтрати (зазвичай від 50 до 200 Вт/м²).

Зауваження. У конструкцію підлоги повинна бути встановлена теплоїзоляція товщиною за діючими нормами та правилами.

Див. також[ред. | ред. код]