Тепла підлога

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Терморегулятор
Електрокабелі, що формують систему обігріву

«Те́пла підло́га» — система з прокладенного у шарі підлоги нагрівального кабелю або водяної труби та терморегулятора з датчиком температури підлоги (датчика на проводі). Це дає змогу підтримувати постійну комфортну температуру підлоги, рівномірно обігрівати всю поверхню підлоги і забезпечувати оптимальний тепловий комфорт помешкання.

Термін "Тепла підлога" також помилково застосовують до системи "Опалення через поверхню підлоги", яка регулюється терморегулятором з датчиком температури повітря. Для такої системи температура підлоги завжди буде змінна і залежати від температури завнішнього повітря — тобто неможливо підтримання постійної (комфортної) температури підлоги і система "Тепла підлога" нереалізуєма. У плані енергоспоживання "Опалення через поверхню підлоги" дозволяє заощадити до 10-15% витрат на опалення. На відміну від інших опалювальних приладів, така система більш рівномірно прогріває приміщення. Нагрівальній елемент у підлозі дозволяє вивільнити простір під вікнами чи стінами за рахунок відсутності неестетичних радіаторів. Також така система значно зменшує перенесення у повітрі частинок пилу, що може позначитись на покращенні здоров'я мешканців.

Системи "Тепла підлога" та "Опалення через поверхню підлоги" нормуються ДБН В.2.5-24-2012 «Электрична кабельна система опалення».

Переваги у використанні[ред. | ред. код]

Система "Теплиа підлога" ― це передусім комфортна температура підлоги, простота в експлуатації, відносно низька вартість виробу. Для електричної основна перевага ― це незалежність від системи централізованого опалення. У системі "Тепла підлога" вікористовується терморегулятор з датчиком температури підлоги (датчик на проводі).

Приклади вибору потужності[ред. | ред. код]

  • Необхідна потужність для "Теплої підлоги" як правило становить 135 Вт/м², для ванних кімнат - 160 Вт/м², максимально у підлогу встановлюється 200 Вт/м².
  • Необхідна потужність для "Опалення через підлогу" застосовується на рівні не меншому за розрахункові тепловтрати (зазвичай від 50 до 200 Вт/м²).

Зауваження. У конструкцію підлоги повинна бути встановлена теплоїзоляція товщиною за діючими нормами та правилами.

Див. також[ред. | ред. код]