Підлога

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Конструкція підлоги
ще одна конструкція підлоги

Підло́га — верхній або опоряджувальний шар, що накладається на несучу конструкцію перекриття або на ґрунт у будинку.

Підлогу влаштовують як на різного роду перекриттях, так і по ґрунту. Підлогу роблять суцільною, зі штучних і рулонних матеріалів, з дерева. Вибір матеріалу підлоги і його конструкція залежать в основному від характеру виробничого процесу в даному приміщенні. У виробничих будівлях підлога повинна бути міцною, стійкою до стирання, негорючою, водостійкою, водонепроникною, зручною для пересування людей і легко очищуватися при прибиранні приміщень. У ряді випадків до підлоги пред'являються вимоги хімічної стійкості і термостійкості. Найкраще ці вимоги задовольняють бетон, асфальтобетон, асфальт, керамічні плитки, ксилоліт і деякі інші матеріали. Для забезпечення стоку рідин підлозі надається похил 1 — 7 %.

Вимоги[ред.ред. код]

До підлоги ставляться вимоги міцності, стираності, теплоізоляції, звукоізоляції, водостійкості, стійкості проти хімічного агресивного середовища, естетичності.

Види підлог[ред.ред. код]

Долівка[ред.ред. код]

У старовину у невеликих житлах, переважно у хижах, мазанках замість настильної підлоги влаштовувалася долівка (у деяких районах — «поділок»)[1]. Вона являла собою утрамбовану, вирівняну земляну поверхню, зазвичай покриту шаром глини[2].

Дощата[ред.ред. код]

У дерев'яних і деяких кам'яних будовах поширені дерев'яні підлоги, що складаються з окремих дощок, що називаються мостинами[3] (від діалектної назви підлоги — «міст»)[4][5]. Дошки укладають на поперечні балки — лаги.

Кам'яна[ред.ред. код]

Матеріали[ред.ред. код]

  • Паркет (штучний, художній)

Матеріал для покриття підлоги вибирається відповідно до призначення приміщень:

Тепла підлога[ред.ред. код]

Докладніше: Тепла підлога

Застосовуються підлоги з підігрівом. Теплоносіями слугують електронагрівна арматура або підігріта електричним струмом вода.

Промислові підлоги[ред.ред. код]


Примітки[ред.ред. код]


Будинок Це незавершена стаття з будівництва.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.