Томас Енквіст почав професійну кар'єру в 1991 році. У цьому ж році йому вдається яскраво засвітитися на юніорському рівні: за один сезон він зумів виграти юніорські змагання на Відкритому чемпіонаті Австралії і Вімблдонському турнірі в одиночному розряді, а також на Відкритому чемпіонаті Франції в парному. На наступний рік він дебютує на Турнірі Великого шолома в дорослих змаганнях на Відкритому чемпіонаті Австралії, виграє свій перший титул ATP в італійському Больцано і фінішує в першій сотні тенісистів-професіоналів. У 2003 році здобуває другу перемогу в турнірах ATP у Скенектаді.
Одним з найбільш вдалих сезонів у кар'єрі Томаса можна назвати 1995 рік. За один сезон він зумів виграти відразу п'ять турнірів: Окленд, Філадельфія, Пайнхерст, Індіанаполіс і Стокгольм . За підсумками року він увійшов до першої десятки (7 місце) і отримав нагороду ATP «Прогрес року». У 1996 році вперше доходить до чвертьфіналу Турніру Великого шолома. Відбувається це на Відкритому чемпіонаті Австралії. Також Енквісту вдається виграти ще три турніри в Нью-Делі, в рідному для себе Стокгольмі, а також престижний турнір серії Мастерс у Парижі. В цьому сезоні бере участь у тенісному турнірі Олімпійських ігор в Атланті, де програє в третьому раунді.
Два роки поспіль (1997 і 1998) Енквісту вдається перемогти на турнірі в Марселі. Також у 1998 році він домагається успіху на турнірі в Мюнхені . Успішно Томас почав сезон 1999 року. Після перемоги на турнірі в Аделаїді його чекає виступ на Відкритому чемпіонаті Австралії. В Австралії йому вдається обіграти Яна-Майкла Гембілла, Байрона Блека, австралійців Патріка Рафтера і Марка Філіппуссіса, у чвертьфіналі швейцарця Марка Россі, а в півфіналі Ніколаса Лапентті і, таким чином, дійти до фіналу. У фіналі він зустрічається з росіянином Євгеном Кафельниковим . Вигравши перший сет з рахунком 6-4, Томас все ж в останніх трьох програє і поступається із загальним рахунком 6-4, 0-6, 3-6, 6-7 (1). Цей фінал стає кращим виступом на турнірах Великого шолома в кар'єрі Томаса Енквіста. Перемігши в листопаді 1999 року на турнірі серії Мастерс у Штутгарті втретє в рідному Стокгольмі, він 15 листопада досягає найвищої сходинки в рейтингу своєї кар'єри — 4 місце.
У 2000 році Томас зумів дійти до двох фіналів турнірів серії Мастерс в Індіан-Веллсі, де програє Алексу Корретха 4-6, 4-6, 3-6 і в Цинциннаті, де на цей раз зумів перемогти Тіма Генмана 7-6 (5), 6-4. Крім того, в цьому сезоні Енквісту вдається перемогти на турнірі в Базелі, обігравши в п'яти сетах 19-річного швейцарця Роджера Федерера. У 2001 році йому вдається пробитися до чвертьфіналу на Вімблдонському турнірі. У 2002 році, вигравши втретє в кар'єрі, на турнірі в Марселі Томас Енквіст завойовує свій 19-й і останній титул ATP. У 2004 вдруге в кар'єрі бере участь на Олімпійських іграх. На цей раз на Олімпіаді в Афінах він вибуває вже в першому раунді, як в одиночному, так і в парному розряді. У 2006 році заявив про завершення спортивної кар'єри.
Діяльність після завершення спортивної кар'єри[ред. | ред. код]
Закінчивши свою п'ятнадцятирічну професійну кар'єру в 2006 році, Томас працював у Шведській федерації тенісу зі своєю програмою юніорів, навчаючи та тренуючи молодь. У 2014 році Томас був тренером колишнього кращого гравця Іспанії Фернандо Вердаско. Починаючи із вересня 2017, співпрацює із «Академією тенісу IBS Томаса Енквіста» (англ.IBS Tennis Academy by Thomas Enqvist) у Міжнародній двомовній школі Провансу.[2][3]
Найчастіше Томас у фіналах на турнірах ATP зустрічався з росіянином Євгеном Кафельниковим — три рази. При цьому двічі він домігся перемоги в Парижі та Марселі і один раз програв у фіналі Відкритого чемпіонату Австралії .