Тім Данкан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Тімоті (Тім) Теодор Да́нкан (англ. Timothy Theodore "Tim" Duncan; народився 25 квітня 1976 року) — американський професійний баскетболіст. Виступає за команду НБА «Сан-Антоніо Сперс» під 21 номером. Позиція — Важкий форвард/Центровий. Він здобув 5 чемпіонств НБА, 2 нагороди найціннішому гравцю регулярного сезону і 3 - фіналу НБА, а також нагороду найкращому новачку НБА. Його 14 разів обирали на матч всіх зірок і він став першим гравцем, якого обирали до Збірної всіх зірок НБА та Збірної всіх зірок захисту НБА 13 сезонів поспіль.

Данкан починав свою кар'єру як плавець, але почав займатися баскетболом у 9 класі, після того як Ураган Х'юго знищив єдиний басейн Олімпійського зразка в його рідному місті Санта-Крус на Віргінських островах. Пізніше він став видатним гравцем в рідній школі St. Dunstan's Episcopal, а згодом - в своєму коледжі Wake Forest, де він виступав за команда Demon Deacons. Чудова гра в коледжі забезпечила йому отримання таких студентських баскетбольних нагород як: Найкращий студент баскетболіст, Нагорода імені Джона Р. Вудена, Гравець року в коледжі USBWA. Коли він закінчив коледж, його кандидатура була виставлена на драфті НБА 1997, де він був обраний командою «Сан-Антоніо Сперс» під 1 номером. Його список досягнень підкреслюється виграними командою Сперс, під його проводом, п'ятьма чемпіонствами НБА за 1999, 2003, 2005, 2007 та 2014 роки, що призвело до визнання його експертами як одного з найкращих важких форвардів за історію НБА.

Поза майданчиком, Данкан відомий як тиха та скромна людина, яка займається благодійністю. Він отримав диплом з відзнакою в галузі психології та створив Фонд Тіма Данкана для підвищення загальної інформованості про здоров'я і фінансування освіти та юнацького спорту в різних частинах Сполучених Штатів.

Шаблон:Сан-Антоніо Сперс поточний склад

Шаблон:Драфт НБА 1997