Украинская Жизнь

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Українське життя» (рос. «Украинская Жизнь») — літературно-науковий і загально-політичний місячник російською мовою, виходив у Москві (19121917) під фірмою видавця і адміністратора Якова Шеремецінського.

Метою журналу було ознайомлення російських читачів з українським культурним надбаннями та піднесенням української національної свідомості.

Головні редактори — Олександр Саліковський і Симон Петлюра; найвизначніші співробітники: Михайло і Сергій Грушевські, Володимир Винниченко, Андрій Ніковський, Сергій Єфремов, Михайло Могилянський, Олександр і Софія Русови, Дмитро Донцов, Олексій Новицький, Валентин Садовський, Олександр Лотоцький, Михайло Лозинський, Яків Чепіга, Орест Левицький, В'ячеслав Липинський, Максим Славинський і багато інших, а з росіян — Федір Корш, Максим Горький, Анатолій Луначарський, Олександр Погодін й інші.

Вступні статті журналу присвячувалися національному питанню, далі подавався перегляд поточних подій в Україні, огляди чужої преси (російської, польської) про українські проблеми, дописи з підросійської України і з Галичини, критичні статті, літературні і мистецькі огляди, бібліографії тощо.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]