Цікавість

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зацікавлені чимось люди

Інтере́с, цікавість — емоційний вияв пізнавальних потреб людини, що є дуже важливим для формування різноманітних навичок та інтелекту. Інтерес — єдина мотивація, що здатна зробити роботу приємним заняттям протягом певного проміжку часу. Цікавість як процес є необхідним елементом для розвитку творчості.

Психологія розглядає інтерес у вигляді природного споживального ставлення до світу, яке виражається у освоєнні оточуючого світу й розгортається переважно у внутрішньому плані.

Людина почуває інтерес до нового чи відмінного від раніше побаченого чи почутого, також інтерес активується й при усвідомленні нових можливостей. Зміна середовища чи усвідомлення можливості відкриття нових перспектив можуть бути пов'язані з певними внутрішніми потребами людини або можуть виникати завдяки уяві.

Інтерес активується і підтримується змінами й новизною. Він грає важливу роль в довгому збереженні стосунків між людьми. Наприклад: Подружні пари, які продовжують цікавити один одного як особистості, довгі роки живуть разом і отримують задоволення від постійного спілкування один з одним.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Журнал «Наука и жизнь», Москва, видавництво «Правда», № 12 за 1977 рік. стор. 117—118 (рос.)

Посилання[ред. | ред. код]