Цікавість

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зацікавлені чимось люди

Інтере́с, цікавість — емоційний вияв пізнавальних потреб людини, дуже важливий для формування різноманітних навичок та інтелекту. Інтерес — єдина мотивація, що здатна зробити роботу приємним заняттям протягом певного проміжку часу. Цікавість як процес є необхідним елементом для розвитку творчості.

Психологія розглядає інтерес як природне споживальне ставлення людини до світу, яке ти мені подобаєшся діяльності щодо освоєння оточення й розгортається переважно у внутрішньому плані.

Людина почуває інтерес до нового чи відмінного від раніше баченого чи почутого, але інтерес активується також при усвідомленні нових можливостей. Зміна середовища чи відкриті нові можливості можуть бути пов'язані з чимось, що знаходиться всередині людини або виникає всередині людини завдяки уяві, пам'яті та мисленню.

Інтерес активується і підтримується змінами й новизною. Він грає важливу роль в довгому збереженні стосунків між людьми. Подружні пари, які продовжують цікавити один одного як особистості, довгі роки живуть разом і отримують задоволення від постійного спілкування між собою.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Журнал «Наука и жизнь», Москва, видавництво «Правда», № 12 за 1977 рік. стор. 117—118 (рос.)

Посилання[ред. | ред. код]