Чарінг-Кросс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Замальовка Чарінг-крос на початку XIX століття.

Чарінг-Кросс (англ. Charing Cross) — перехрестя головних вулиць ВестмінстераВайтхолла, Стренда і Пелл-Мелла (точніше, Кокспур-стріт) з південної сторони Трафальгарської площі. Це місце вважається географічним центром Лондона і звідси починається відстані до інших об'єктів міської інфраструктури (раніше цю роль виконували Лондонський камінь і Сент-Мері-ле-Боу).

Назва походить від поклінного хреста, який Едуард I велів встановити тут, біля села Чарінг, в пам'ять про свою дружину Елеонорі Кастільської. Цей хрест, як і ще одинадцять, позначав місця, де зупинявся труну з її тілом при транспортуванні в Вестмінстерське абатство.

З Чарінг-Крос пов'язані важливі події Англійської революції. В 1647 році парламентських декретом було постановлено хрест Елеонори знести, а після відновлення монархії на його місці стратили цареубийц. З 1675 року на місці хреста, що височіє кінний пам'ятник страченому Карлу I. Поруч з ним був встановлений ганебний стовп, де прилюдно сікли злочинців.

У вікторіанську епоху в зв'язку із зведенням трохи на схід, між Стрендом і Темзою, грандіозного вокзального комплексу Чарінг-Крос перед його фасадом в пишних формах неоготики був відтворений Чарінгський хрест королеви Елеонори.

Примітки[ред.ред. код]