Королівський театр Ковент-Гарден

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Фасад зі сторони Боу-стріт.

Королівський театр Ковент-Гарден — театр в Лондоні, розміщений у кварталі Ковент-Гарден, звідки й дістав назву. Споруджений 1858 року і реконструйований у 1990-ті роки. Зал Королівської опери вміщає 2268 глядачів. Ширина просценіуму 12,2 м, висота 14,8 м.

Сучасна будівля театру є третьою, збудованою у Ковент-Гардені. Перший театр був відкритий 1732 року спектаклем за п'єсою Вільяма Конгріва «Шлях Світу» (The Way of the World), а починаючи з 1734 тут ставились опери та ораторії Г. Ф. Генделя.

1808 року театр був знищений пожежею і на його місті у 1809 році збудовано нове за проектом Роберта Смерка. До 1846 року в театрі чергувались драматичні та оперні спектаклі. 1847 року театр був реконструйований і перейменований у Королівську італійську оперу, урочисто відкриту постановкою опери Д.Россіні "Семіраміда".

1856 року театр Ковент-Гарден удруге згорів. Третій театр Ковент-Гарден був побудований в 1857-1858 рр. за проектом Едуарда Мідлтона Баррі й відкрився 15 травня 1858 р. постановкою опери Мейєрбера "Гугеноти". У виру Першої світової війни театр був реквізований і використовувався як склад. Під час Другої світової війни в будинку театру був танцзал. У повоєнні роки на базі театру була створена постійні оперна, а також балетна трупи. Таким чином театр став домашньою сценою Королівської опери (The Royal Opera) та Королівського балету (The Royal Ballet).

Посилання[ред.ред. код]