Чорне сонце (окультний символ)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Чорне Сонце

Чо́рне со́нце (англ. Black Sun, нім. Schwarze Sonne) або Центра́льне со́нце (нім. Zentral Sonne) — стародавній символ езотеричної та окультної значимості. Походить від до-християнського германського та слов'янського символа cонячного кола. У середньовіччя символ використовувався алхіміками та герметистами.

У новітні часи цей символ також був використаний у німецькому неоязичницькому та нацистському містицизмі[1]. У XXI сторіччі вживається неоязичниками, езотериками та неонацистами[2].

Використання у нацистській Німеччині[ред.ред. код]

У нацистській Німеччині символ було введено в обіг К. Віллігутом. Е. Рюдегер і Р. Мунд вважали, що його світло надає нордичній расі особливі здібності. Підтримку окультизму надавав рейхсфюрер СС Гайнріх Гіммлер. В окультному центрі СС в замку Вевельсбурга, в його центральній залі, є мозаїка, що зображує Чорне сонце.

Сучасне використання[ред.ред. код]

Емблема полку «Азов».

Використовується у безлічі символік. Хоча символ жодного стосунку до нацистської ідеології не має, «Чорне Сонце» активно використовується неонацистськими організаціями в Північній Америці та Західній Європі[3][4].

«Чорне Сонце» є складовою частиною нарукавної емблеми полку «Азов» Національної гвардії України. Також «Чорне Сонце» — фронтовий часопис полку «Азов», що видається з 14 жовтня 2014 року[5]. На думку Андреаса Умланда, це свідчить про неонацистські погляди керівництва полку[6].

Примітки[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Nuvola apps kaboodle.svg 1. «Schwarze Sonne»: Mythologische Hintergründe des Nationalsozialismus // Rüdiger Sünner, 2014 (рос.)