Школа (телесеріал, 2018)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
#Школа
Школа (заставка).png
Тип телесеріал
Телеканал(и) 1+1
Формат зображення 1080p (HDTV)
Тривалість серії 40-65 хвилин
Компанія 1+1 Продакшн
Оператор
 • Даніель Левіан
 • Микола Кобзар
Продюсери Олександр Ткаченко
Виконавчий продюсер
 • Роман Лукін
 • Христина Шкрабар
У головних ролях
Музика на початку «TDME» у виконанні гурту «Антитіла»
Країна-виробник Україна Україна
Мова оригіналу українська[прим. 1]
Перший показ 15 січня 2018 — 11 жовтня 2018
Кількість сезонів 2
Кількість серій 62 (список епізодів)

«#Школа» — український телесеріал про життя сучасної школи, підлітків, їхні стосунки з учителями та батьками. Виробництво — «1+1 продакшн».[1]

Перший сезон транслювався на каналі 1+1 від 15 січня 2018 року[2] до 15 лютого 2018 року.[3] Другий сезон транслювався на каналі 1+1 під назвою «Школа. Недитячі ігри» від 27 серпня 2018 року до 11 жовтня 2018 року. 17 жовтня 2018 прес-служба каналу 1+1 повідомила, що серіал продовжено на третій сезон, який матиме назву «Школа. Випускний».[4]

Режисерами телесеріалу виступили Ірина Литвиненко, Сергій Толкушкін та Сергій Уманець. Головні ролі зіграли Яніна Андреєва, Микита Вакулюк, Олена Курта, В'ячеслав Богушевський, Єлизавета Василенко, Олександр Петренко, Ірина Кудашова, Данило Черкас, Анна Трінчер, Карина Чернявська, Олег Виговський та Богдан Осадчук.

У ЗМІ серіал позиціонується як перший український підлітковий серіал.[5]

Сюжет[ред. | ред. код]

1 сезон[ред. | ред. код]

Пара молодих учителів випадково потрапляє на роботу до однієї з українських шкіл. Успішна бізнес-леді Катерина пішла працювати до школи вчителькою економіки, щоб налагодити стосунки із донькою. Вона зустрічається із новим вчителем англійської мови Алексом, згодом, це знайомство змінює їхнє життя, адже вони раніше не були вчителями. Школа для них стає випробуванням. Вони і в школі діють так, як діяли у звичайному житті. А неправильно написаний план уроку або незаповнений вчасно шкільний журнал може стати причиною звільнення.[6]

У серіалі багато уваги приділено актуальним проблемам школярів, з якими вони стикаються у підлітковому віці: цькування однолітків, нерозуміння в родині, хабарі вчителям та інтриги у педагогічному колективі та серед учнів. 

2 сезон «Недитячі ігри»[ред. | ред. код]

Герої переходять в 11 клас. Вони дорослішають, разом з тим складнішають і їх проблеми. Лола знайшла собі нового залицяльника, який набагато старший за неї. А минуле Ніки дає про себе знати, вона відчуває себе в небезпеці. Катерина вимушена покинути посаду директора, а стан здоров'я Ігоря Сергійовича дуже незадовільний.

3 сезон «Випускний»[ред. | ред. код]

У ролях[ред. | ред. код]

Головні ролі[ред. | ред. код]

Актор Персонаж Роль
Дорослі
Яніна Андреєва Катерина Анатоліївна Білозерська Мама Вероніки; у минулому бізнес-леді, працювала в.о. директора школи, завуч, вчителька економіки та класний керівник 11-А у школі, проте за освітою — викладач економіки; закохана в Алекса.
Микита Вакулюк Олександр (Алекс) Ігорович Біляєв Вчитель англійської мови, син директора школи — Біляєва Ігоря Сергійовича; до цього працював у США юристом, повернувся в Україну через проблеми з візою; закоханий у Катерину
Олена Курта Дарина Петрівна Кисельова Директор школи, займала посаду завуча школи, учитель математики; колишня дружина вчителя української мови та літератури. Коханка Петра Сидоренка (батька Тохи)
Роман Лук'янов Кирило Євгенович Скоропадський Батько Вероніки, колишній коханий Катерини, начальник інспекції навчальних закладів.
Анатолій Тихомиров Ігор Сергійович Біляєв Батько Алекса, колишній директор школи, має проблеми з серцем, тому планує йти на пенсію.
В'ячеслав Богушевський Максим (Макс) Вікторович Гармаш Успішний хірург, батько Дані, колишнього хлопця Лоли, який переходить вчитися до 11 класу.
Школярі
Ірина Кудашова Вероніка (Ніка) Тихонова 15-річна дочка Катерини та Кирила, намагалася закінчити життя самогубством, після цього змінила школу, колишня дівчина Дані. Закохана в Пашу.
Данило Черкас Данило (Даня) Гармаш Син Максима Гармаша, колишній хлопець Ніки зі старої школи, новий учень.
Єлизавета Василенко Лоліта (Лола) Гавриленко Інтернет-блоґер, найпопулярніша дівчина в школі, самостійно з бабусею виховує двох молодших братів та сестру. Колишня дівчина Паші.
Олександр Петренко Павло (Паша) Самойлов Колишній хлопець Лоли, хлопець Ніки, учень школи, спортсмен.
Богдан Осадчук Антон (Тоха) Сидоренко Популярний учень школи, учень 11-Б, син поліцейського та молодої вчительки англійської, був закоханий у Лолу, з 2 сезону зустрічається з Сонею.
Олег Виговський Назар Щербань Популярний учень школи, син бізнесмена, зустрічався з Натою та Асею.
Анна Трінчер Наталія (Ната) Засеєва Подруга Лоли, популярна учениця школи[7], була закохана в Назара.
Карина Чернявська Анастасія (Ася) Кириленко Подруга Лоли, популярна учениця школи, має заможних батьків. Мала відносини з Назаром.

Другорядні ролі[ред. | ред. код]

 • Марія Кондратенко — Софія (Соня) Міщенко (інтернет-блоґер, популярна дівчина в школі, конкурентка Лоли, зустрічається з Тохою, учениця 10-Б класу)
 • Власта Грабовська — Єлизавета (Ліза) Сидоренко (учениця 10-Б, сестра Тохи Сидоренка, зустрічається з Єгором)
 • Арно Муке — Жан Абубакар (учень 11-Б класу)
 • Олена Ларіна — Леся Артемівна (вчитель біології, дружина депутата)
 • Тетяна Вашневська — Єлизавета Андріївна (подруга Дарини)
 • Олеся Романова — Мері (дружина Алекса, громадянка США)
 • Сергій Власенко — Петро Семенович Сидоренко (поліцейський, тато Тохи, коханець Дарини)
 • Філіп Козлов — Андрій (учень школи, живе з бабусею)
 • Костянтин Чернокрилюк — Герман (учень школи, розумний, закоханий у Лєру)
 • Валерія Юрченко — Лєра (учениця школи, староста 11-А класу, закохана в Германа)
 • Марія Повх — Христина (учениця школи)
 • Валерій Коваль — Борис (учень школи, розумний)
 • Марина Мел'яновська — Оксана Хоменко (учениця 11-Б класу, яка хотіла тату. Згодом через Асю потрапила у лікарню, коли її збила машина.)
 • Вікторія Юрчук — Олічка (шкільна медсестра, подруга Катерини)
 • Юрій Косс — Антон Володимирович (колишній вчитель української, колишній чоловік Дарини)
 • Андрій Бойко — Ваня (учень школи, хлопець Нати, діджей та соліст гурту)
 • Богдан Шелудяк — Єгор (друг Дані, колишній учень школи, розбишака, закоханий у сестру Тохи — Лізу)

Епізоди[ред. | ред. код]

Сезон Епізоди Оригінальні покази
Прем'єра Фінал
1 30 15 січня 2018 15 лютого 2018
2 32 27 серпня 2018 11 жовтня 2018

Виробництво[ред. | ред. код]

Назва[ред. | ред. код]

Серіал має одразу дві назви: «#Школа» (читається «ХештегШкола») і «Школа». Обидві назви є правильними. Із Другого сезону серіал називається «#Школа. Недитячі ігри».

Ідея[ред. | ред. код]

Сценарій автори написали на основі реальних історій з життя учнів випускних класів, розказаних їхніми батьками.

« Ідея проекту про школу вже давно народжувалась у стінах «1+1 Продакшн», але саме зараз ми знайшли спосіб розказати цю історію сучасно і актуально. Картинка серіалу буде максимально реалістичною, адже у «Школі» усе, як у житті. Життя підлітків, яке ми покажемо у стрічці, часто приховане від заклопотаних батьків. Соціальні мережі — невід'ємна частина життя молоді, і ми не могли їх оминути. Саме в них підлітки з'ясовують стосунки та влаштовують змагання, хто крутіший, а «булінґ» (цькування) в соцмережах стає причиною приниження багатьох підлітків. Саме так сталося і з донькою нашої головної героїні Каті, яка навіть не здогадувалась про проблеми власної дитини. Жінка намагається налагодити стосунки із донькою, але одночасно в її власному особистому житті стаються зміни. »

— креативний продюсер серіалу Ксенія Чорна[8].

У серіалі також зачіпаються актуальні для української освіти проблеми (цькування, «синій кит», наркоманія в школах, цькування вчителів, стосунки дітей і батьків у неблагополучних сім'ях, педофілія, рання вагітність, сексуальні скандали щодо шкіл та інші).

Зйомки[ред. | ред. код]

Зйомки проходили в одній з українських шкіл у липні—вересні 2017 року. Оскільки терміни були стислі, знімальний процес відбувався швидко. Всього було знято тридцять серій для першого сезону.[9]

У лютому 2018 року продюсер серіалу підтвердила, що серіал продовжено на другий сезон, прем'єра якого була запланована на 27 серпня 2018 року.[10][11][12][13][14]

12 червня 2018 року в одній з київських шкіл розпочались зйомки 2 сезону серіалу.[12]

Локація[ред. | ред. код]

Місто, де знаходиться школа і відбуваються головні події серіалу, не називається, проте з реплік можна зрозуміти, що це не Київ, оскільки головні герої постійно його згадують як пункт, до якого «дві-три години їхати».

Хронологія[ред. | ред. код]

Хронологічно події серіалу почались у 2017 році.

Музика[ред. | ред. код]

Саундтреком серіалу стала композиція українського гурту «Антитіла» «Там, де ми є» (TDME), яка була презентована 26 грудня 2017 року на «Сніданку з 1+1».[15] Саундтрек серіалу також є рингтоном телефона одного з головних героїв (персонажа на ім'я Андрій). Даний рингтон у цього персонажа можна почути у 7 серії 1 сезону. Також композиція «Між Світами» ще одного українського гурту «Cloudless» увійшла до саундтреку серіалу.

Реклама[ред. | ред. код]

Починаючи з 2-го сезону в серіалі присутня реклама, зокрема у 2-му сезоні з'являється зображення таких брендів: мобільні додатки ASKfm та Viber, косметика Lamel, снеки Флінт, магазин електроніки Eldorado, рюкзаки KITE, напій «Фанта» тощо.

Мерчендайзинг[ред. | ред. код]

Перед виходом другого сезону серіалу в українських магазинах з'явилися зошити із зображенням головних героїв серіалу.

Відгуки[ред. | ред. код]

1 сезон[ред. | ред. код]

Серіал отримав змішані відгуки від українських критиків.[16][17][18][19] Серед найбільших плюсів серіалу, критики відзначила його україномовність та, не зважаючи на його певну банальність, доволі високу правдоподібність сюжету.[18] До позитивів критик відео-журналу GeekJournal Тайлер Андерсон також відніс непогану акторську гру деяких персонажів, як от Анатолія Тихомирова (директор школи), Олени Курти (завуч) та Філіпа Козлова (учень школи).[19]

Серед найбільших недоліків, критики відзначили «гламурність», вилизаність і штучність, попри задекларовану, нібито, «реалістичність» серіалу. Також критикувались проблеми з мовою: часткова російськомовність серіалу (викладачка у першій серії першого сезону спілкується російською; в серіалі постійно звучить російськомовна попса; також в серіалі часто з'являються російськомовні елементи побуту, як от російськомовна клавіатура смартфону, російськомовний інтерфейси телефонів та ноутбуків, російськомовний текст у газетах тощо) та використання у серіалі суржику, підкресливши дисонанс російської мови/суржику на фоні україномовності решти серіалу. Підбір акторів, як стверджують критики, відбувався скоріше за зовнішніми даними, тож українські діалоги звучать у їхніх устах штучно, натягнуто, з частими збоями. Зокрема, критик видання Pingvin Вікторія Грицина зазначила, що хоча «серіал ніби як україномовний, але дуже часто чути суржик, а у першій серії взагалі, викладачка говорить російською, а на фоні свята лунає російська попса.»[18] До інших недоліків серіалу Андерсон та Грицина віднесли слабку акторську гру підліткових героїв серіалу, що напевне було спричинено кастингом у серіал професійних моделей, а не акторів,[19] а кінокритик espreso.tv Лєна Чичеріна серед претензій серіалу назвала «нелогічності у сюжеті, фальшиву [акторську] гру, та нарочитість у розмовах.»[17]

2 сезон[ред. | ред. код]

Критик відеожурналу GeekJournal Тайлер Андерсон 7 листопада 2018 року випустив 50-хвилинну рецензію на 2 сезон серіалу «Школа»[20]. У ній критик відмітив, що у загальному 2 сезон ще гірший за попередній. На відміну від 1 сезону, у серіалі з'явилася реклама «для якої прописують окремі сцени».[20] Також серед недоліків відсутність логіки подання подій, відсутність будь-яких наслідків. Жахлива акторська гра поєднюється з тим, що жоден актор не говорить українською у житті, що проявляється у поганій вимові українських слів. GeekJournal також зазначив, що незважаючи на заявлену україноцентричність серіалу у ньому присутнє копіювання подій з російського інформаційного простору: пожежа у торговельному центрі «Зимова вишня» тощо. Блогер додав, що монтаж та графіка у серіалі залишились на поганому рівні, а дубляж бажає залишатись кращим. Серед переваг — збільшене музичне оформлення.

Нагороди та номінації[ред. | ред. код]

Рік Премія Номінація Результат Дж.
2018 XXL Men's Awards Відкриття року Перемога [21]

Рейтинги[ред. | ред. код]

Перший сезон серіалу став найрейтинговішим серіалом на українському ТБ у телесезоні осінь 2017 — зима 2018 серед глядачів 18-54 років. У середньому одну серію серіалу дивилися приблизно 2 млн глядачів, а всього за перші два дні телепоказу телесеріал побачили 10 млн осіб.[22][23]

В інших медіа[ред. | ред. код]

Книга за мотивами серіалу[ред. | ред. код]

15 вересня 2018 року відбулася презентація книжки-приквелу до серіалу «Щоденник Лоли» від видавництва #книголав та письменниці Ольги Купріян. Сюжет книги охоплює події, які відбуваються у житті популярної школярки Лоли до першого сезону серіалу.[24]

Виноски[ред. | ред. код]

 1. у першому епізоді першого сезону є декілька реплік російською; також у серіалі часом присутній суржик та російськомовна попса

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Телеканал «1+1» покаже новий серіал «Школа» — Детектор медіа, 26 грудня 2017
 2. Канал «1+1» назвав дату прем'єри серіалу власного виробництва про школу — Детектор медіа, 11 січня 2018
 3. #СумуюЗаШколою: Остання серія серіалу сколихнула соцмережі — 1+1, 16 лютого 2018
 4. «1+1» продовжить серіал «Школа» на третій сезон // ДМ, 17 жовтня 2018
 5. «Школа»: дозволити не можна заборонити — Вільне життя, 8 лютого 2018
 6. Творці серіалу Школа: «Цей проект став стартом для нових українських зірок»
 7. Учасниця Голосу. Діти виконала роль у серіалі Школа
 8. Телеканал «1+1» покаже новий серіал «Школа»
 9. Про самогубство, булінг і перше кохання: чим здивує новий серіал «Школа» на «1+1». 11 січня 2018. Процитовано 23 січня, 2018. 
 10. Другий сезон серіалу "Школа": хто з акторів залишиться в новому сезоні. Люкс ФМ. Процитовано 2018-02-20. 
 11. Телеканал «1+1» продовжить серіал «Школа» на другий сезон — ДМ, 21 Лютого 2018
 12. а б Чи поверне Лола Пашу: Розпочалися зйомки нового сезону Школи. 1+1. 12 червня 2018. Архів оригіналу за 13 серпня 2018. Процитовано 13 серпня 2018. 
 13. Який сюрприз 1+1 готує для жінок на 8 березня - Телесніданок. 12 лютого 2018. Процитовано 13 лютого 2018. 
 14. Серіал Школа 2 сезон: коли чекати продовження серіалу — Радіо Maximum, 16 лютого 2018
 15. Антитіла — TDME / Official video на youtube
 16. Андрій Кокотюха. «Школа» між правдою життя і правдою кіно // ДМ, 24 Січня 2018
 17. а б Лєна Чиченіна. Їм і так зійде. Чому українські підлітки обожнюють серіал «Школа» — espreso.tv, 21 лютого 2018
 18. а б в Вікторія Грицина. Школа: огляд першого сезону — pingvin.pro, 15 лютого 2018
 19. а б в #ШКОЛА — невідома версія серіалу, яку не покажуть на ТБ — GeekJournal, 21 лютого 2018
 20. а б Geek Journal (2018-11-07). ШКОЛА. Недитячі ігри - ЕТАЛОН БЕЗДАРНОСТІ ТА ПОХ#🤬@ЗМУ!. Процитовано 2018-11-18. 
 21. Кто получил XXL MEN’S AWARDS 2018: итоги церемонии. xxl.ua (російською). 24 квітня 2018. Архів оригіналу за 27 квітня 2018. Процитовано 27 квітня 2018. 
 22. «Школа» став найпопулярнішим українським серіалом цього сезону — РБК Україна, 17 січня 2018
 23. «Школа» на «1+1» стала найрейтинговішим серіалом осінньо-зимового сезону на українському ТБ — tsn.ua, 17 січня 2018
 24. Головні герої серіалу «Школа» розповіли про інтриги другого сезону стрічки. 1+1. 27.08.2018. Архів оригіналу за 28.08.2018. Процитовано 27.08.2018. 

Посилання[ред. | ред. код]